Wpis z mikrobloga

Dla osób chcących przyjechać do #uk i założyć konto bankowe:

Poza Revolutem, który niestety nie jest wszędzie akceptowany przez pracodawców, dobrym pomysłem jest pójść do Natwest (chociaż inne banki też mogą sobie z tym poradzić). Wymagane są 2 różne dokumenty - jeden do identyfikacji i drugi na potwierdzenie adresu, dlatego wybierając się do UK polecam mieć przy sobie te 3 dokumenty:
- paszport,
- prawo jazdy,
- dowód osobisty (tutaj może być problem z potwierdzeniem adresu jeśli w nowym dowodzie nie mamy wbitego zameldowania - ale tutaj ciężko mi powiedzieć).

Tak czy inaczej 90% pracodawców akceptuje Revolut/OnePay więc nie bójcie się za bardzo.

A tak przy okazji: brexit się zbliża, polecam ruszyć dupe i zabezpieczyć sobie przyszłość w Wlk Brytanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emigracja #sorekcharityltd
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: przecież proof of address masz na tenancy agreement, które w większości każdy musi mieć ( wyjątkiem są ci co chcą tutaj być na waleta)

Co do zabezpieczania przyszłości i brexit - ostatnio słyszałem że po brexicie też nie będzie problemu z dostaniem pracy, a ty jakie masz sygnały?
  • Odpowiedz
przecież proof of address masz na tenancy agreement, które w większości każdy musi mieć


@mektoncjusz: niestety nie wszystkie miejsca uznają Tenancy Agreement - to nie jest oficjalny dokument.

@botereq: raczej tak. Ogólnie chodzi o to, że osoby które były już w UK mogą spokojnie tu wjechać - wątpię by po brexicie się zmieniło coś dla tych których tu nie było aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne.
  • Odpowiedz
@sorek: żeby tylko Anglicy nie musieli sobie zabezpieczać miejsca na kontynencie jak im gospodarka zacznie zdychać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@dariusek: @filozof900:
Jak to w końcu jest? lepiej uczyć się niemieckiego w obliczu Brexitu czy w UK nadal będzie wszystko fajnie,nikt nas nie wyrzuci od tak a gospodarka nie ucierpi. Każdy prognozuje co chwilę coś innego ehh.
  • Odpowiedz
@sorek: A Monese?

Current account with no proof of address

With the Monese app you can open a local current account instantly with nothing but a selfie and a photo of your passport or national ID card. We don’t need to see local proof of address documents and we don’t credit score new customers.


Dostaje się normalną karte, z wypłatami nie ma problemów. Tylko chyba wersja konta bez weryfikacji
  • Odpowiedz
  • 1
@sorek

Nie odpowiem ci na to pytanie.
Byłem tam z ekipą 30 osób, i podczas mijania etapów rekrutacji, z 3 razy mówili m.in. "kto ma konto w pseudo-bankach jak Revolut, Skrill (..) ten niestety musi się zgłosić jak już otworzy konto w normalnym banku"

Za 4 razem sprawdzali karty bankowe
  • Odpowiedz