Wpis z mikrobloga

Dla osób chcących przyjechać do #uk i założyć konto bankowe:

Poza Revolutem, który niestety nie jest wszędzie akceptowany przez pracodawców, dobrym pomysłem jest pójść do Natwest (chociaż inne banki też mogą sobie z tym poradzić). Wymagane są 2 różne dokumenty - jeden do identyfikacji i drugi na potwierdzenie adresu, dlatego wybierając się do UK polecam mieć przy sobie te 3 dokumenty:
- paszport,
- prawo jazdy,
- dowód osobisty (tutaj może być problem z potwierdzeniem adresu jeśli w nowym dowodzie nie mamy wbitego zameldowania - ale tutaj ciężko mi powiedzieć).

Tak czy inaczej 90% pracodawców akceptuje Revolut/OnePay więc nie bójcie się za bardzo.

A tak przy okazji: brexit się zbliża, polecam ruszyć dupe i zabezpieczyć sobie przyszłość w Wlk Brytanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emigracja #sorekcharityltd
  • 35
  • Odpowiedz
@sorek: przecież proof of address masz na tenancy agreement, które w większości każdy musi mieć ( wyjątkiem są ci co chcą tutaj być na waleta)

Co do zabezpieczania przyszłości i brexit - ostatnio słyszałem że po brexicie też nie będzie problemu z dostaniem pracy, a ty jakie masz sygnały?
  • Odpowiedz
przecież proof of address masz na tenancy agreement, które w większości każdy musi mieć


@mektoncjusz: niestety nie wszystkie miejsca uznają Tenancy Agreement - to nie jest oficjalny dokument.

@botereq: raczej tak. Ogólnie chodzi o to, że osoby które były już w UK mogą spokojnie tu wjechać - wątpię by po brexicie się zmieniło coś dla tych których tu nie było aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne.
  • Odpowiedz
@sorek: żeby tylko Anglicy nie musieli sobie zabezpieczać miejsca na kontynencie jak im gospodarka zacznie zdychać ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@dariusek: @sorek:

kilka ciekawszych wniosków z ostatniego raportu imigracyjnego (luty 2018)

1. Fewer EU migrants coming to the UK for work

In the year ending September 2017, the number of EU citizens coming to work in the UK has fallen by 58,000, driving the decrease in EU immigration. The most noticeable changes are seen for:

EU15 citizens (down 24,000) – lowest estimate since 2013

EU8 citizens (down 18,000) – lowest
  • Odpowiedz
@dariusek: @filozof900:
Jak to w końcu jest? lepiej uczyć się niemieckiego w obliczu Brexitu czy w UK nadal będzie wszystko fajnie,nikt nas nie wyrzuci od tak a gospodarka nie ucierpi. Każdy prognozuje co chwilę coś innego ehh.
  • Odpowiedz
@sorek: A Monese?

Current account with no proof of address

With the Monese app you can open a local current account instantly with nothing but a selfie and a photo of your passport or national ID card. We don’t need to see local proof of address documents and we don’t credit score new customers.


Dostaje się normalną karte, z wypłatami nie ma problemów. Tylko chyba wersja konta bez weryfikacji jest
  • Odpowiedz
  • 1
@sorek

Nie odpowiem ci na to pytanie.
Byłem tam z ekipą 30 osób, i podczas mijania etapów rekrutacji, z 3 razy mówili m.in. "kto ma konto w pseudo-bankach jak Revolut, Skrill (..) ten niestety musi się zgłosić jak już otworzy konto w normalnym banku"

Za 4 razem sprawdzali karty bankowe naocznie.

Być może miałem farta, być może odpowiednio "pokazałem" kartę - lub też kobita mnie przepuściła z litości.

Była to jakaś blondynka-rumunka
  • Odpowiedz