Wpis z mikrobloga

Lubię wypok, lecz w większości nie odpowiadają mi treści publikowane na mikroblogu. Wystarczy spojrzeć na popularne tagi gdzie króluje danielmagical... (,). Jestem z wykształcenia leśnikiem. Moją pasją nie przerwanie od lat szkolnych jest ornitologia, zoologia i wszystko co związane z lasem. Jakby było jakieś szersze zainteresowanie wśród wykopków może mógłbym pokusić się o stworzenie tagu w którym zamieszczałbym informację związane z ekologią lasu, entomologią, ornitologią, łowiectwem, gospodarką leśną, ochroną lasu itp. Czekam na jakąkolwiek reakcję z Waszej strony. :)
#las #ciekawostki #ornitologia #zwierzeta #lowiectwo #przyroda
  • 83
  • Odpowiedz
@pomurnik_13 witam kumpla po fachu ()
Ja w zawodzie nie pracuje, ale blisko bo przemysł drzewny. Załóż tag, bedzie można podyskutowac, a i odswiezylbym sobie informację :)
  • Odpowiedz
@pomurnik_13: Akurat na wykopie masz masę tematycznych tagów które skupiają pasjonatów. Największy chyba #syria Wyobraź sobie że na portalu z patostreamami jest tysięczna grupa wykopków która słucha nasheedów i krzyczy ALLAH SOURIA BASHAR O BAS kiedy rządowi z Syrii zdobędą kawałek terenu (albo WIJI BIJI kiedy zrobią tą Kurdowie), a ty się przejmujesz że tematyka lasu nie przejdzie xDDD
  • Odpowiedz
@pomurnik_13: Panie leśniku odpowiedz mi czy można w lesie zbierać szyszki z ziemi ? Kuzynka chciała nazbierać do skalniaka, no i zadzwoniła do okolicznego nadleśnictwa bo wyczytała że takich z drzew nie można zrywać, ale z ziemi można zbierać, więc chciała się upewnić. Po konsultacjach z kilkoma pracownikami , dostała odpowiedź że nie wolno kompletnie nic wynosić z lasu :O Czy to prawda ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pomurnik_13: muszę przyznać, że leśnicy kojarzą mi się tylko z wyrębem. W mojej okolicy właśnie kończą wycinać ostatnią ostoję ze starymi drzewami, wokół już tylko sosnowe młodniki... Jakby liczyła ale tylko kasa... To samo ze zwierzętami... O ile wiadomo plany łowieckie narzuca nadleśnictwo.
  • Odpowiedz
@specnazman: Ja sądzę, że jakkolwiek bardzo ciekawie się ją czyta, to nie sposób odnieść wrażenia, że wiele rzeczy jest przekoloryzowanych i że gość najchętniej zakazałby prowadzenia w lasach jakiejkolwiek gospodarki i zostawił je samym sobie.
Jedną z rzeczy, która mnie zaciekawiła była kwestia wykuwania przez dzięcioła pojedynczego "nakłucia", by potem, gdy grzyby opanowują drzewo zasiedlić je, mając znacznie ułatwione zadanie. Dokopałem się do wiedzy, że owszem, dzięcioły mogą tworzyć takie "wrota
  • Odpowiedz