Wpis z mikrobloga

@czuczer: najniższą prowizję masz w deutsche banku, ale jak chcesz obracać małym hajsem to polecam założyć konto maklerskie w banku, w którym masz zwykłe konto. szybszy przepływ gotówki, a różnica w prowizji rzędu 0,02% nie zrobi ci większej różnicy.
@czuczer: nie wiemy na jakie kwoty chcesz grać, ale warto wiedzieć że taka popularna prowizja 0,3% (nie mniej jak 3zł) od kupna/sprzedaży powoduje ze opłaca się robić transakcje o wartości od 1000zł bo inaczej te 3zł to juz nie 0,3% a np 3% jakbyś kupował akcje za 100zł.

Piszę ponieważ sam to przeoczyłem i robiłem na początku małe transakcje, w których nic nie zyskiwałem/traciłem przez te prowizje :p
@czuczer Wydaje mi się, że nie założysz rachunku maklerskiego bez konta bankowego u nich. Pamiętam, że jak zakładałem to nawet nie miałem możliwość założyć samego rachunku maklerskiego. Chyba, że coś przegapiłem.
@czuczer To porównaj sobie prowizje tam i tu i oblicz jaka to jest część kwoty twojej jednej transakcji. W deutsche prowizja to chyba min 1.9 zł o ile się nie mylę i jest pobierana przy zakupie i przy sprzedaży w sumie jakieś 3,8, więc jeśli inwestujesz np. 500 zł to stopa zwrotu około 0,8% pokryje ci koszty prowizji.