Wpis z mikrobloga

@kuba560x Chęć pokazania siły, jednoczenia się w grupy i rywalizacja. Może spowodowane tym, że Polacy zawsze dostawali po dupie w wojnach i chcą pokazać swoją siłę. Aktualnie układy kibicowskie to wielkie organizacje przestępcze, gdzie kibice są werbowani i przydzielani do lokalnej drużyny od dziecka. Dlatego m.in takie układy jak TKWM się rozpadaja ze względu na różnice interesów
@69guziec: Taka nienawiść towarzyszy tylko piłce nożnej. Piłka ręczna, siatkówka z tego co wiem wolna jest od takich sytuacji, ale też myślę że kompleksy odgrywają tutaj duże znaczenie.
ale też myślę że kompleksy odgrywają tutaj duże znaczenie.


@kuba560x: Żadnego, słowo "kompleksy" jest dzisiaj mocno nadużywane żeby wytłumaczyć/wyśmiać jakąkolwiek niechęć. Najczęściej po prostu nie lubią się najwięksi lub lokalni rywale, często też to wynika z różnych układów pomiędzy poszczególnymi grupami kibicowskimi.
Taka nienawiść towarzyszy tylko piłce nożnej.


@kuba560x: oraz w koszykówce czy żużlu.

Nie, to nie jest też domena Polaków, ba u nas obecnie jest w miarę spokojnie, a na pewno spokojniej niż na ten przykład we Francji, Niemczech, Włoszech czy Hiszpanii, zwłaszcza w dwóch ostatnich do tego dodaj politykę (prawicowy Madryt kontra lewa Sewilla czy północ vs południe Włoch).

A jeśli miałbym być zgryźliwy to widać, że papka medialna utarła stereotyp
@FotDK: Po pierwsze synku to nikt mi stereotypu nie zaszczepił i swoje spostrzeżenia przekładam na to co widać.
Widzę jakie jest nastawienie kibiców i piłkarzy względem drugiego klubu.