Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, take male #rozdajo elektroniczne w postaci nowej lutownicy, od nas tj. https://www.instagram.com/ifixthis.pl/ :)

Leży i się kurzy, a może komuś byłaby przydatna, jest paragon, jest gwarancja, cały komplet.

Zasady? Subiektywne, prosze piszcie do czego chcielibyscie uzyc, pojutrze postaram sie odczytac komentarze i wybrac osobe, ktora to dostanie. Transport kurierem na terenie Polski, po mojej stronie :)

#elektronika #lutowanie #lutujzwykopem #serwispc
Pan_Slon - Mirki i mirabelki, take male #rozdajo elektroniczne w postaci nowej lutown...

źródło: comment_cDJpddZ4XPB83u0aV7SGAHYd0zo6f90f.jpg

Pobierz
  • 253
@Pan_Slon: Kurcze, ja chcę naprawić telewizor, bo głupio go wyrzucać, a przeca kondensatory są tanie jak barszcz, więc bym kupił i mógłbym sobie grać na konsoli, lecz nie mam lutownicy, więc telewizor i konsola leżą bezużytecznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Pan_Slon Wymieniłbym kondensatory w zabytkowej Amidze 1200 którą mam zamiar wyremontować, a kondensatory SMD dosyć ciężko wylutować transformatorówką ()
@Pan_Slon: ostatnio dolutowywalem do chinskiego telefonu baterię od iphone. Nie wybuchlo i działa. A ta lutownicą będę w stanie przespawać cwiartki od bezwypadkowych passatow i tlumiki od hond (a nawet nakladki na pedaly do nich #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym coś pomajsterkować z lutownicą, nigdy nie było czasu ani determinacji na zakup, a kabelki i przewody zawsze mnie fascynowały. Powodzenia
Mam zepsuty bojler do wody w kuchni (nie da się ustawić temperatury więc cały czas grzeje "na maxa", a żeby wyłączyć trzeba każdorazowo wyciągać wtyczkę z gniazdka). Chce sobie zrobić włącznik czasowy który włączy bojler na pół godziny od naciśnięcia przycisku i potem wyłączy wszystko. Mam kupione Arduino, zasilacz do Arduino, przycisk i odpowiedni przekaźnik. Brakuje mi tylko lutownicy żeby to wszystko połączyć i wymyślać kolejne projekty jakie mógłbym stworzyc (następny w
@Pan_Slon borykam się ze zmorą wielu ludzi, przerywający Jack w słuchawkach, wlutowałbym nowy, który kurzy się w szafce, ale nie mam lutownicy :c