Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, take male #rozdajo elektroniczne w postaci nowej lutownicy, od nas tj. https://www.instagram.com/ifixthis.pl/ :)

Leży i się kurzy, a może komuś byłaby przydatna, jest paragon, jest gwarancja, cały komplet.

Zasady? Subiektywne, prosze piszcie do czego chcielibyscie uzyc, pojutrze postaram sie odczytac komentarze i wybrac osobe, ktora to dostanie. Transport kurierem na terenie Polski, po mojej stronie :)

#elektronika #lutowanie #lutujzwykopem #serwispc
Pan_Slon - Mirki i mirabelki, take male #rozdajo elektroniczne w postaci nowej lutown...

źródło: comment_cDJpddZ4XPB83u0aV7SGAHYd0zo6f90f.jpg

Pobierz
  • 253
@Pan_Slon: Mam córeczkę, z którą pogrywałem w Mario Galaxy i Mario Karta na Wii i chciałem jej zrobić prezent w postaci 2DSa, żeby mogła sobie poklikać w Kirbiego czy Animal Farm. Jako jednak, że nie chciałem inwestować w nową/używaną, kupiłem uszkodzoną na alledrogo i naprawiłem jej przy użyciu podstawowych mikro śrubokrętów i części zamiennych z aliexpress.

Mała przeszczęśliwa a ja dumny z własnej zaradności.

Od tego czasu zacząłem kupować różne uszkodzone
@Pan_Slon Muszę wymienić gniazdo USB i audio w moim laptopie, dodatkowo przyda mi się przy robieniu projektu mini hamowni. Używam tam Arduino Nano i będę musiał czujniki przylutowac. Oczywiście będzie to dla mnie dobra nauka samej sztuki lutowania.
@Pan_Slon: jestem w trakcie kupna domu który planuje uzbroić jakimiś "inteligentnymi" urządzeniami (rolety, brama, monitoring, spryskiwacze). Wiekszość elementów planuje złożyć sam, taka lutownica byłaby lepsza niż wygranie z rakiem ^^ oczywiście do lutowania elektroniki do tych urządzeń, nie samych urządzeń :p
@Pan_Slon: Ostatnio u mnie w akademiku umarła ostatnia lutownica i już nie ma od kogo pożyczać xD Mógłbym stać się dobrą duszą pożyczającą ja innym i samemu korzystającemu z niej niemało. Lutuje przede wszystkim drobnice (kable wtyczki), ale i projekty na uczelnie.
Poza tym spalilem jeden scalak w laptopie podłącząjac pod USB 12V ( ͡° ͜ʖ ͡°) (wyłożyłem się na projekcie płytki w Eaglu), scalak już przyszedł
@Pan_Slon: Przyszłemu teściowi bym podarował w prezencie bo to prawdziwy majsterkowicz (i zawsze to wpadnie kilka punktów co by potem łatwiej córkę oddał ( ͡° ͜ʖ ͡°)