Wpis z mikrobloga

Na pierwszy ogień w tagu #niemieckapropaganda i #2eurozawpis idzie wpis pana @wiseguy43

Jego argument polega na tym, że można oddzielić aspekt moralny od profesjonalizmu człowieka i fascynować się taką osobą. Włącznie z chwaleniem tej osoby, pisaniem do niej listów i proszeniem o autografy tak jak robi to z nazistami @Mleko_O.

A zatem, dlaczego by nie pisać listów do majora Błochina? Podczas strzelania w głowę tysiącom ludzi miał specjalny skórzany fartuch chroniący przed tryskającą krwią. Jaki kaletnik oprze się takiemu profesjonalizmowi?

#niemieckapropaganda #4konserwy #neuropa #polska
przesympatycznypan - Na pierwszy ogień w tagu #niemieckapropaganda i #2eurozawpis idz...

źródło: comment_UgLjE1tP6PfC7cdBDgsu1BtxgnvLuRJy.jpg

Pobierz
  • 10
@przesympatyczny_pan: To ja poproszę o zarzuty jakie ciążą na bohaterze wstawionego przeze mnie wpisu: Erichu Rudorfferze. Bo major Błochin, z tego co się orientuje, sam przyznał się do swoich czynów, za które nigdy nie został osądzony
Nie oddzielamy żadnego aspektu moralnego. Nadal podtrzymuje pytanie: jakie są winy Rudorffera? Cóż takiego zrobił aby zrównywać go z człowiekiem, który własnoręcznie zastrzelił ponad 10000 osób?


@Mleko_O: Oddzielasz aspekt moralny, bo inaczej byś się nim nie podniecał, nie wysyłał mu liścików z prośbą o autograf jak to ludzie robią ze swoimi idolami.

Ten pan należał do zbrodniczej organizacji - Luftwaffe, która systematycznie i planowo mordowała cywili. Między innymi w Polsce i
@przesympatyczny_pan: Eh...
Zacznę od tego, że nigdy nie wymieniałem z nim korespondencji - autor postu jest wrzucony pod koniec - ja wiem, dużo literek, ciężko się czyta, ale na zdjęciu Niemiec jak się patrzy - można wyrzucić wiadro pomyj. Jeżeli chodzi o Luftwaffe - tak należał do niej. I nie jest to powodem do piętnowania tego Pana tak samo jak nie piętnujemy Wani za przynależność do Armii Czerwonej. Rudorffer służył w
ale na zdjęciu Niemiec jak się patrzy - można wyrzucić wiadro pomyj.


@Mleko_O: Manipulujesz i twierdzisz że ja go krytykuję za to że jest Niemcem. Co jest bzdurą, mam wielu znajomych z tego kraju. Wśród Niemców, nawet wtedy, były różne postawy wobec Hitlera, jego ideologii i planów.

Jedni Niemcy podejmowali decyzje żeby się nazizmowi przeciwstawić i szli do obozów koncentracyjnych... a inni zostawali asami lotnictwa wojskowego. Pomiędzy tymi skrajnościami była masa
@przesympatyczny_pan: Oczywiście, że Niemcy podejmowali bardzo różne decyzje. Moim zdaniem sam fakt służby w armii III Rzeszy nie jest powodem do piętnowania kogokolwiek. Na Rudorfferze nie ciążą żadne zarzuty o popełnienie jakiejkolwiek zbrodni, na jednostce w której służył także nie - w takim wypadku, na chwilę obecną, ten człowiek jest dla mnie czysty. Rozumiem, że Niemiec okupujący przez całą Wyspy Normandzkie jest dla Ciebie zbrodniarzem i koniec. Przyczynił się do mordowania
Oczywiście, że Niemcy podejmowali bardzo różne decyzje.


@Mleko_O: Cieszę się że się zgadzamy co do tego że ludzie mogą podejmować decyzje w zależności od swojej etyki.

Moim zdaniem sam fakt służby w armii III Rzeszy nie jest powodem do piętnowania kogokolwiek.


Moim zdaniem sam fakt służby w armii Hitlera który pragnął dokonać ludobójstwa jest powodem do piętnowania - nawet jeśli sam jesteś Niemcem. Bo niektórzy mieli jaja żeby się temu przeciwstawić
@przesympatyczny_pan: Jak widać się nie dogadamy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co ja bym w takiej sytuacji zrobił? Nie wiem i mam nadzieję, że nigdy się nie dowiem. To wszystko oceniam jako Polak z dziada pradziada - spać po nocach mogę bez problemu. Mam nadzieję, że masz bardzo dobry plan którym zakończysz propagowanie mojej "wątpliwej etycznie postawy" na rzecz wrzucania wszystkiego do jednego worka i generalizacji