Wpis z mikrobloga

@DelicjeSzampanskie: @paprycjusz: Kiedyś pracowałem w maździe i mieliśmy wyjazd na tor pod Radomiem żeby przetestować wszystkie modele. MX5 mogliśmy jeździć na czas po torze. Jak to bajecznie jeździ, zazdroszcze wam z całego serduszka a póki co muszę jeździć swoją e46 (,)
  • Odpowiedz
piękne auto, na razie mnie nie stać na takie, ale zastanawiam się jaki jest wzrost maksymalny dla kierowcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@joolekk: mam 193 cm i prowadziło mi się je OK. Nie wiem skąd to gadanie, że to auto dla mających poniżej 180 cm bo wyżsi się nie zmieszczą. Chyba zapomnieli o tym, że fotel da się odsunąć...
  • Odpowiedz
@DelicjeSzampanskie: szerokości! Wspaniale się prowadzi, można poszaleć a jednocześnie nie ucieka po dotknięciu gazu. Jej wyważenie to ogromny plus. Szkoda, że nie ma schowka od strony pasażera tam gdzie wszystkie auta jednak mają, ten między fotelami i za ręcznym to trochę mało.

Do zobaczenia w trasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m0rgi: one nigdy nie miały wankla - to seria RX go miała :) napęd tył, wyważenie przód - tył 50:50. Koni ma 160, silnik 2.0, ale trzeba pamiętać, że waży to nieco ponad tonę. Ogólnie - naprawdę uzależniające auto. Ja sprzedałem swoją nbfl w styczniu, przy pierwszym ciepłym dniu tego roku pożałowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DelicjeSzampanskie: Piękna mireczku. Uwielbiam Miaty. Sam chciałbym bardzo mieć, ale na nówkę mnie nie stać. Tak do 30-35k może max. Ale przy miękkim dachu obawiałbym się zimy (i ew. kradzieży).
  • Odpowiedz
@Sawo: nie obawiaj się zimy. Ja moja poprzednią miatę użytkowałem jako daily - dach nie przecieka, do -10C dało się jeździć bez dachu, ogrzewanie w takim samochodzie jest ultrawydajne, by stworzyć cieplną bańkę w kabinie. Dobre, niezgnite nbfl to koszt 20k, więc jeśli ten model Ci odpowiada, to masz spory zapas na mody :)
  • Odpowiedz
@DelicjeSzampanskie: Tylko wybór w polskim internecie nie jest też wybitny (no ale nie jest najgorszy). Na którymś forum czytałem, że roadstery peel są całkiem niezłą opcją. Kojarzysz?
  • Odpowiedz
@Sawo: Ja mazdę kupiłem i sprzedałem na forum mx5polska.pl, ludzie mają tutaj tematy i całą historię serwisową swoich samochodów - i w taki właśnie, pewny model bym celował. Albo roadstery.pl właśnie, nie słyszałem złego słowa o nich :)
  • Odpowiedz