Wpis z mikrobloga

odnosnie tego wpisu

Ja p------e, niektorzy z was chyba nigdy nie powinni miec dzieci xD
Zwolennicy bezstresowego wychowania sie znalezli. hurr durr dziecku trzeba tlumaczyc zeby zrozumialo a nie bic, zeby sie balo xD na gifie jest ewidentnie nastolatka ktorej brak empatii - i jak dobrze byscie jej nie tlumaczyli ona moze (nie musi) miec w------e na gadanie rodzicow. zapomnieliscie juz chyba sami jak byliscie nastolatkami. Tlumaczy sie trzyletniemu dziecku ktore ma prawo tego nie rozumiec a nie nastolatce. IMO matka dobrze zrobila, wlosy odrosna w kilka miesiecy - nic zlego sie nie dzieje.
Najlepiej w ogole nie stosowac zadnych kar bo hurr durr p-----c i nie radzisz sobie z wychowaniem xD A najlepsze są komentarze sugerujace, ze takie zachowanie corka wyniosla z domu bo to rodzic przeciez wychowuje. No tak, bo szkola i otoczenie w ogole nie ma wplywu na rozwoj i zachowanie xD
jakby tak było to 90% palaczy by nie paliła i troche mniej pijacych a-----l by nie piła bo przecież rodzice nie pokazywali dziecku jak się pali i pije. dziecko (nastolatek) robi to, zeby zablysnac przed znajomymi/pod presja otoczenia. i to nie sa wzorce wyniesione z domu, wiec nie p--------e ze matka popelnila blad wychowawczy. to odnosnie komentarza @loczyn

Zgadnijcie dlaczego sie smiala? No k---a zgadnijcie, to nie trudne - bo nie zostala poprawnie wychowana, a przez kogo - a no przez te sama matke ktora jak widac cale zycie stosuje gowniane metody.

w zyciu wiekszej bzdury nie slyszalam.
Poza tym oceniacie tylko (jak juz ktos w tamtym wpisie wspomnial) na podstawie kilku sekund z gifa. Moze matka probowala tlumaczyc, moze dziecko mialo w------e - tego nie wiemy. Ale IMO jest to prawdopodobne biorac pod uwage fakt, ze w wieku nastoletnim przechodzi sie przez cos co sie nazywa buntem mlodzienczym i wtedy w ogole rodzice nie sa autorytetem bo wszystkiego zabraniaja (to tez p-----c? xD) i sa zli i najgorsi.
Ahh mam nadzieje, ze czesc komentujacych pod tamtym wpisem nie bedzie miala dzieci, przynajmniej dopoki nie zmieni nastawienia. Bo potem wyrastaja roszczeniowe gowniaki ktore byly przez cale zycie pieszczone i rodzice im tylko tlumaczyli. I zetkna sie takie gowniaki z jakimkolwiek objawem agresji i będzie płacz bo jak to agresja? w domu czegos takiego nie mialem.
Ahh w-------m sie

#oswiadczenie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #wychowanie
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszędzie sie zdarzają niekompetentni, lekarze nie są tutaj wyjątkami


@Klepajro: a co do tego, jakos nad wyraz ich duzo co czesto sie przewija w mediach. ludzie ktorzy maja byc autorytetem jak np. Dorota Zawadzka ktora tak mocno promuje bezstresowe wychowanie
  • Odpowiedz
przeciez nie ponioslabym konsekwencji za osiagniecie swojego celu w nieuczciwy sposob.


@MangoZjem: serio uważasz, że poza laniem dziecko nie może odczuć, że poniosło jakieś inne konsekwencje swojego zachowania?
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Nie dam Ci propozycji kary dla Twojego brata, bo tak jak wspominałem wcześniej to rodzic powinien wiedzieć na czym dziecku zależy i co dla niego będzie karą.

Podam Ci za to przykład, który zastosowałem osobiście, gdy moja 3-latka miała gorszy dzień i zachowywała się źle.
Byliśmy umówieni, że pójdziemy na tak zwane "kulki" czyli do sale zabawa.
Powiedziałem, jej że źle się zachowuje i nie pójdziemy, przy czym wytłumaczyłem
  • Odpowiedz
Byliśmy umówieni, że pójdziemy na tak zwane "kulki" czyli do sale zabawa.


@Tomek1902: no byliscie juz umowieni to ulatwilo sprawe. tak jak pisalam, przeloz realia na lata 90te, nie bylo bardzo jak karac, poza tym pochodze z miejscowosci w ktorej wtedy jedyna rozrywka byla zasrana przez psy piaskownica pod blokiem, a wypady i tak byly uzaleznione od widzimisie rodzica a nie wczesniejszych ustalen z dzieckiem wiec tekst ze nie pojdziemy
  • Odpowiedz
"Bo potem wyrastaja roszczeniowe gowniaki ktore byly przez cale zycie pieszczone i rodzice im tylko tlumaczyli. I zetkna sie takie gowniaki z jakimkolwiek objawem agresji i będzie płacz bo jak to agresja? w domu czegos takiego nie mialem."

@MangoZjem: vide dzisiejsze USA, GB i kilka innych z calym tym autystycznym skrzeczeniem o trigger warning, safe spaceach i mikroagresjach. A w koncu natyka sie taki gowniak na rzeczywistosc i jest po
  • Odpowiedz
@Tomek1902: nie, rozmawialismy o alternatywie na ukaranie mojego brata ;P zreszta w dzisiejszych czasach dalej nie ma innego wyjscia chociazby w malych miastach/na wsiach. powiedzenie, ze gdzies nie pojdziemy za zle zachowanie sie sprawdzi, pod warunkiem ze cos bylo zaplanowane, chyba ze na takie sytuacje szykuje sie wypady :P tak male dzieci czesto juz po kilku dniach nie pamietaja, ze zrobily cos zlego wiec kara powinna byc w miare natychmiastowa
  • Odpowiedz
Szczególnie w przypadku nastolatka zakładam, że mam do czynienia z osobą myślącą, która na tym etapie rozwoju potrafi sama ocenić skutki swoich działań.


@Najzajebistszy: Nie potrafi, jesli nie zostalo jej/jemu wpojone (w razie potrzeby nie mowimy o karach cielesnych bo ktos jest s-----a, albo dla zasady chocby sie dzieciak dobrze zachowywal), ze konsekwencje pewnych zachowan sa NATYCHMIASTOWE i BOLESNE. Takie wiesz- jak w zyciu ;). W wieku nastoletnim nie masz
  • Odpowiedz
@MangoZjem: Tak jak Ci wspominałem, żeby dobrze wychować dziecko, trzeba znać swoje dziecko i tak jak wspominał Ci @loczyn, trzeba go wychowywać codziennie.
A co jeśli Ci powiem, że jestem z małego miasta? Serio uważasz, że dziecku 4-letnie jedyne konsekwencje może odczuć poprzez klapsa? I takiemu dziecku na niczym nie zależy?
Poza tym z tego wynika, że moja córka, jest wyjątkowa, skoro pamięta doskonale, co źle zrobiła... A
  • Odpowiedz
ze nie wspomne o uzaleznieniu od zielska xD


@Klepajro: nie mam pojecia skad to wytrzasnales xD

Serio uważasz, że dziecku 4-letnie jedyne konsekwencje może odczuć poprzez klapsa? I takiemu dziecku na niczym nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MangoZjem: ja też czasami w------l dostałem i jakoś nie marudzę, już chciałbym widzieć jak ja 14 letni coś odwale w wychowujacej bezstresowo rodzince, a ci mi slodyczy zabraniają xD nasralbym na stol przy obiedzie i co mi zrobią? Powiedzą szlaban na wychodzenie z domu? Rofl wyszedlbym i co mi niby zrobią? Dla wszystkich wychowujących bezstresowo żeby to działało musielibyscie mieć respekt w oczach dziecka over 100%, a powodzenia z tym
  • Odpowiedz