Wpis z mikrobloga

Chyba w końcu udało mi się ogarnąć martwy ciąg. To jest bój z którym mam największe problemu, pomimo że mc robię już od 2 lat i mój max wynosi 280kg, to ciągle nie mogłem ogarnąć techniki, czułem się jak pokraka. Oczywiście daleko mi do jutubowych "kotów" techniki, u mnie problem jest/był taki ze nogi za szybko się blokowały, za każdym razem miałem inną pozycję startową, pozycja startowa wydawała mi się ciągle "zła". Za nic nie mogłem tego zmienić, spowodowało to taką frustrację u mnie że większość treningów max effort lower body z ostatnich miesięcy zostało zrobionych nawet nie na pół gwizdka.

Frustracja była jeszcze większa przez to że mój upper body jest kilka poziomów zaawansowania wyżej, przy wyciskach wszystko idzie idealnie, pozycja, leg drive, wszystko idealnie ze sobą współgra, dzięki czemu przy upper body mogę się skupiać po prostu na ciężkim treningu, i widać tego efekty bo progres nie ustaje pomimo wysokiego wyniku w wyciskaniu.

Ale z tą frustracją już koniec, ostatnie tygodnie znacząco zwiększyłem ilość sesji rozciągania lower body, do tego kompletnie zmieniłem technikę w mc - (głównie opierając się na wskazówkach Andy Boltona) dupa wysoko, sztanga dotyka piszczeli (a nie jest po środku stopy), piszczele są blisko pionu, barki lekko przed sztangą. I dzisaj poszło gładko 265kg, i cieszę się z niego bardziej niż z moich poprzednich 280kg, bo czułem że to jest to, nogi i plecy w końcu pracowały razem. I jaram się tym bo wiem że w MC jeszcze mam newbie gains do zrobienia, a teraz będę mógł w końcu i ten bój cisnąć, oczywiście technika nie jest idealna ale chociaż czuje że jest na tyle solidna że można cisnąć i zacząć coś "budować"

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 25
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: kurde bele u mnie chwilo najlepszym bojem było MC i szybko progresowałem do 200 i nagle 2 msc dosłownie jeden trening się źle ustawiłem i ten wzorzec mi zły utrwalił i od tego czasu kompletnie straciłem koordynację, łamie się klatka, pozycja startowa jest fatalna i mnie wyszarpuje, nawet na "lekkim" 180 kg wyglądam jakbym to robił jako parodia na YT, nie moge wyciągnać luzu, plecy strzelaja w złym momencie,
Kasahara - @IntruderXXL: kurde bele u mnie chwilo najlepszym bojem było MC i szybko p...

źródło: comment_sz7hgYlsH3xJ1KD376eKdHbblSMEYFIR.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Nie robiłem martwego ponad dwa miesiące przez kontuzje dolnego odcinka pleców. Po dwóch miesiącach czuję się przy martwym jak srający kot. Kiedyś wogóle nie umiałem martwego. Nauczyli mnie na crossficie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dużo dobrego też wyniosłem od Alana Thralla.
  • Odpowiedz
@kacperpzn: muszę się cofnąć z ciężarem ale to po redu bo ogarnalem m.in to co piszesz i mam tylko #!$%@? ze na wlane życzenie nabyłem złego wzorca bo 200 kg by pękło z około 70 kg wagi gdybym go nie popsuł po drodze
  • Odpowiedz
dosłownie jeden trening się źle ustawiłem i ten wzorzec mi zły utrwalił i od tego czasu kompletnie straciłem koordynację, łamie się klatka, pozycja startowa jest fatalna i mnie wyszarpuje, nawet na "lekkim" 180 kg wyglądam jakbym to robił jako parodia na YT, nie moge wyciągnać luzu, plecy strzelaja w złym momencie, trace balans.


@Kasahara: To kara za robienie sumo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
280 i newbie gains moj boze xD


@ks19: ja to wiem :) Po prostu widzę po sobie że tak naprawdę ciężko lower body jeszcze nie ćwiczyłem, i jestem na etapie naprawdę początkującego, z tym że mam pokaźną masę mięśniową więc hipertrofia nie będzie ograniczała mojego wyniku.

Wiesz śmieszna sprawa bo czytam wypowiedzi ludzi o wyciskaniach, że dopada ich stagnacja przy 150kg, 180kg nie moga ruszyć, że kilogramów już się nie
  • Odpowiedz
Gratki, czekam na jakiś filmik i tipy dot. martwego od takiego luja :D


@IntruderXXL: Zawsze chętnie, ale tylko jeśli chodzi o wyciski! Ja naprawdę czuję że siadu/mc nie umiem, porównuje je z moim wyciskaniem gdzie masę niuansów, szczegółów po prostu dostrzegam i które sam na sobie sprawdziłem. Po prostu wyciski to dla mnie bajka idzie gładziutko zawsze, a w siadach/mc czuje się ogórasem totalnym pomimo 250kg w siadzie i tych
  • Odpowiedz
może załóż swój tag i pisz częsciej co tam na treningu nowego?


@Farfoo11: No to też jest jakiś pomysł :) Bo ja naprawdę na tematy treningowe lubię rozmawiać, a że robię tych treningów 6-9x tygodniowo to trochę wpisów by było.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Napisałeś tam że "
Nie powiem że wystarczy się tylko skupić na ciężkich treningach, bo to jest oczywiste, ale trzeba wiedzieć JAK I CO, wiedza jest kluczowa - ODPOWIEDNIA WIEDZA, nie ta papka z 99% źródeł, a z ODPOWIEDNIĄ wiedzą progres nie ustaje."

Jaka to odpowiednia wiedza? Skąd brać info?
  • Odpowiedz
Jaka to odpowiednia wiedza? Skąd brać info?


@ks19: I odpowiem to co wtedy, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czytać, czytać, czytać, i podchodzić do wszystkiego KRYTYCZNIE, a informacje brać od topowych trenerów, zawodników, naprawdę topowych a nie tych z lokalnego podwórka. Nie ma jednej książki, jednego źródła z którego dowiesz się wszystkiego w łatwy i przystępny sposób.

Ostatnio na przykład oglądałem poniższy "wykład", tragiczna jakość dźwieku,
IntruderXXL - > Jaka to odpowiednia wiedza? Skąd brać info? 

@ks19: I odpowiem to ...
  • Odpowiedz