Wpis z mikrobloga

: Oj, uwierz mi, zmieniają. Myślisz, że po dupie dziecko dostaje za coś, czego dziecko nie jest świadome? U patusów może. Jeśli dzieciak doskonale zdaje sobie sprawę, że to co robi jest złe i robi to z premedytacją, a inne próby przeciwdziałaniu konkretnemu zachowaniu zawodzą, wtedy dostanie po dupie. I przy następnej okazji do ponowienia tego samego czynu zastanowi się dwa razy, czy aby nie robi zle, skoro wie, że spotka go
  • Odpowiedz
bo jeśli uznamy klapsa za przemoc, to każda metoda wychowawcza inna niż głaskanie i chwalenie jest przemocą, bo wywołuje nieprzyjemne uczucia i stres.

Klaps nie boli fizycznie, bardziej chodzi o symbol, który jest łatwy do zapamiętania i zakodowania, w odróżnieniu od bzdur typu "karny jeżyk".


@Pantokrator: nooo faktycznie niektóre dyskusje nie mają sensu..
  • Odpowiedz
@CudMalina: Ja #!$%@?, widać, jak mnie czytasz. Napisałem Ci, że swoje dziecko lałbym po dupie, gdyby dalej robiło to samo, na temat czego już wielokrotnie były pogadanki.
A poza tym dawanie klapsów małym dzieciom jest głupie, bo rzeczywiście nie uczy. Ja mówię o laniu starszych gówniaków, które robią coś z premedytacją.
Poza tym to dziewczyna z filmiku nie ma 5 lat i nie myśli w tak infantylny sposób jak Ty to
  • Odpowiedz
jak naziści golili kobiety z ruchu oporu w centrum miasta?


@johny-kalesonny: jak nie ma dobrego argumentu to porównać do nazistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Naziści nie golili kobiet z ruchu oporu tylko wysyłali je do obozów koncentracyjnych.

To ruch oporu (albo zwykli obywatele) golił na łyso kobiety które kolaborowały z Niemcami.

Z tym że w tę stronę porównanie by już tak nie działało, co? Skoro matka nie
  • Odpowiedz
Ta kobieta publikując ten filmik miała gdzieś swoją córkę. Chciała pochwalić się, jaką ma władze nad córką. #!$%@? matki są #!$%@? i sądzę, że dziewczynka otrzymywała już surowsze kary. Albo równie dobrze gówniara ma wszy i tyle, nie spinajcie się przez gifa z gorących pelikany XD
  • Odpowiedz
ponieważ dostała nauczkę która prawdopodobnie skłoniła ja do refleksji jeśli nie nad samym jej postępowaniem to do refleksji nad tym dlaczego jej własna matka jej to zrobiła.


@krampus0101: #!$%@? prawda. Prędzej dziewczyna będzie myślała w kategoriach "moja matka jest #!$%@?" albo "jak coś będę złego robić to ostrożnie, żeby matka się nie dowiedziała bo będzie #!$%@?". Nie zrozumiała zapewne dlaczego nie powinna się śmiać z ludzi chorych, że potrzebują pomocy, współczucia,
  • Odpowiedz
Ale mnie triggerujecie wszyscy.

Myślisz, że to matka ją nauczyła wyzywać innych ludzi? Czy może znajomi ze szkoły?

Sorry, ale to głównie rówieśnicy wywierają wpływ na zachowanie dziecka


@Kieres: nie, nie matka ja tego nauczyla, ale to co odreagowuje dziewczyna swoim zachowaniem to raczej napieta sytuacja w domu, a nie wsrod rowiesnikow xD Chyba logiczne ze wiekszosc patologicznych dzieci odreagowuje to co dzieje sie w ich patologicznych domach, alkoholizm rodzicow, brak
  • Odpowiedz
@Fix: No i #!$%@? prawidlowo. O jak szanuje. Do wielbicieli wychowania "bezstresowego" i tego ze "wszystko trzeba tlumaczyc do porzygu"- tlumaczenie ze nie wsadza sie widelca w kontakt nie dziala jesli nie polaczysz tego z prezentacja "co elektrycznosc robi organizmom zywym". Najlepiej przez podlaczenie ukochanego chomika do akumulatora. Tlumaczenia sa (czesto) zbyt "abstrakcyjne" tzn. nie wywieraja odpowiedniego skutku przez faktyczny BRAK konsekwencji. Stara potrula dupe teraz nie widzi robie po swojemu.
  • Odpowiedz