Wpis z mikrobloga

Część mirki i mirabelki. Piszę, bo szukamy z kumplem(2x 20lvl) roboty #zagranico na wakacje(3-4 msc), żeby dorobić na studia w Rzeszowie. Jesteśmy po technikum inf, właśnie skończyliśmy pisać maturki. Praca czy to w UK czy Niemcy, tylko że lepiej w UK, bo chociaż język w miarę (jak na polski system edukacji) znamy. Leniwi nie jesteśmy, bo co wakacje gdzieś pracowaliśmy. Ja na magazynie w każde wakacje od 3 lat, ale 33 dniówki na 30 dni(soboty i niedziele dniowka x2) za 2,5k to słabo przy tym co mógłbym oszczędzić za granicą na minimalnej na takich samych obrotach, chociaż dla ucznia super pieniądz, ale niedługo już pępowina będzie odcinana, więc trzeba sobie jakoś radzić. Czy był by ktoś kto mógłby nam pomóc w znalezieniu roboty, lokum, łażeniu i pomocy w załatwianiu NIN'ów, konta bankowego i innych pierdół potrzebnych żeby robić na legalu? Oczywiście nie za darmo, szanujmy się.

#emigracja #emigrujzwykopem #uk #niemcy #szukampracy #pracazagranica
  • 17
@ComeAre: Hmm, nie wiem jak obecnie, mogło się pozmieniać, ale 5 lat temu(po liceum, przed pierwszym rokiem studiów) pracowałem w magazynie The Body Shop w Littlehampton, praca spoko lekka bo magazyn z kosmetykami, także największe rzeczy to sześciopak szamponów, jeździłeś takim małym wózkiem elektrycznym(robili 3 dniowy kurs), więc chodzić też dużo nie trzeba było.

Praca była wtedy na 3 zmiany, ja z własnej chęci pracowałem tylko od 14.00 do 22.00, ale
via Android
  • 0
@michael94 Nocki najlepsze, nigdy się w robocie nie chciało mi spać jak pracowałem na magazynie, ot taki nietoperz :D Zalatwiales na własną rękę czy jakaś agencja?
@motoinzyniere: Z kontem to w sumie i ja miałem przeboje, bo wymagali odemnie jakiegoś dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania. Obskoczyłem to tak że poszedłem do jakiejś agencji pracy, i oni mi dali jakiś papier potwierdzający zarejestrowanie na którym był mój adres i imię i nazwisko. W Lloyds to wystarczyło xD
@sorek: No to taki skrót myślowy w takim razie może być :D. Albo nie, ze załatwiasz ale pomagasz znaleźć. To serio najgorsza praca jaka jest w Barnsley (ta oferowana przez agencje)?
@michael94: Teraz to nie wystarczy. Dowod miejsca zamieszkania wymagany w postaci ID, driving licence albo provisional driving licence. Revoluta i tym podobnych kont w wielu miejscach teraz sie nie uznaje. Niemniej wszystko do ogarniecia, ale moze zajac to troche wiecej czasu/pieniedzy na starcie.