Wpis z mikrobloga

  • 2301
Znalazłem w dokumench mojej zmarłej mamy kalendarz jakiegoś członka rodziny z 1939r. Notował on codziennie pogodę oraz ważne wydarzenia ze swojego życia.

Strona z 1 września wzbudza we mnie ogromne emocje.

Niestety nie znam znaczenia rysunków na marginesach. Jest ich pełno.
Pogoda dotyczy Lwowa.

#historia #iiwojnaswiatowa #pamiatkirodzinne #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki
tsstolik - Znalazłem w dokumench mojej zmarłej mamy kalendarz jakiegoś członka rodzin...

źródło: comment_8qV6GupyS0HyaGxJEXs05bZbfSQN7lwA.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@tsstolik: o kurde. Jak bardzo szanuję. Czy możesz to jakoś zeskanować/zrobić zdjęcia większej ilości stron i dać do sieci? To fascynujące! Chyba, że są tam jakieś prywatne notatki. Ale jeśli nie, to chętnie zobacze więcej!
  • Odpowiedz
  • 3
@gosiage niewiele tam jest. Pogoda za wszystkie dni. Notatki o tytoniu i trochę wpisów o wizytach jakiegoś Józefa. Bardzo ciężko to rozczytać. Jak zrobię zdjęcia to wrzucę w jedno znalezisko
  • Odpowiedz
@tsstolik: Skontaktuj się z IMGW, może będą chcieli kopię. Chociaż w tym przypadku to z ukraińskim odpowiednikiem bardziej. Był kiedyś news o historycznych zapiskach pszczelarza, który przez długi okres czasu, dzień w dzień prowadził skrupulatne notatki pogodowe i wypowiadał się jakiś urzędnik, że pokopiowali sobie dla uzupełnienia danych historycznych. Potem się na tej podstawie modele opracowuje.
  • Odpowiedz
Miałem prawie trzy lata temu nagrać film z moją babcią i z jej wspomnieniami. Ona się zgodziła na to. To ja się cykałem ponieważ podchodzę do tego do dziś z sentymentem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiecie co? Czuję się teraz jak przysłowiowa pi#$a że tego nie zrobiłem :( Miała powiedzieć o ewakuacji Kalisza między innymi w pierwszych dniach wojny. Ja tę historię znam na pamięć ale to ona
  • Odpowiedz