Wpis z mikrobloga

Taktyka taktyką ale ja daję plusa przede wszystkim za prawidłową pisownię słowa "poziomnica" (ʘʘ)


@Endrius: To jedna z tych rzekomo poprawnych form, których nie rozumiem.
Mierzysz poziom, nie poziomn, więc logiczna wydaje się być poziomica, nie poziomnica. Nie wspominając, że łatwiej tą pierwszą wymówić.

Inna forma to "spadochron", który przecież używany jest do chronienia spAdającej, nie spOdającej osoby, więc dlaczego nie "spadachron"?
@Endrius: Hmm... Coś w tym jest. Tak na to nie paczałem. Niemniej, łatwiej wymówić "poziomica", większość osób tak mówi, słowniki rozpoznają obie wersje, więc chyba nie ma co kruszyć kopii ani zakładać ortograficznej bojówki.
¯\_(ツ)_/¯
@Polinik:
Jak ktoś mówi to się nie czepiam, ale słowo pisane jakoś ciężej mi przechodzi przez ośrodki analizy :) Ogólnie zawsze byłem kiepski z ortografii ale dobrze "czułem" język, dobrze odmieniałem słowa i przeczytałem tonę książek, żeby poprawić też tę ortografię. Może dlatego jestem tak wyczulony na podobne drobnostki - po prostu wszelkie orty i błędy odbierają mi to, na co poświęciłem kiedyś tyle czasu i pracy (człowiek jednak osł#!$%@? się