Wpis z mikrobloga

Keto schabowy!
Mam w domu wielkiego miłośnika schabowych, więc jak tylko zobaczyłam ten przepis to wiedziałam, że muszę spróbować.
Przepis:
http://ketoreva.blogspot.com/2018/04/kotlety-schabowe-w-panierce.html?m=1
Jak szaleć to szaleć, więc mój kotlecior składał się z plastra karkówki i plastra schabu, wymoczonych wcześniej w mleku z cebulą.
Wynik eksperymentu? Niebieski powiedział stanowcze nie. Mi smakowało ale więcej nie zrobię (szkoda mi węgli na panierkę).
#gotujzwykopem #keto #ziemniakizostaw
c.....i - Keto schabowy!
Mam w domu wielkiego miłośnika schabowych, więc jak tylko zo...

źródło: comment_mVIwjiRYzM8Rjvb2oQ0DyHjpfGa69ylZ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@chixi: w sumie się nie dziwię - jak ktoś lubi tradycyjne żarcie, to zmiany mogą mu zasmakować, ale nie nazwałabym zmian zamiennikiem nigdy. Naleśniki bg są super, pizza bg jest super, ale jak ktoś jedząc to oczekiwałby, że smak będzie zbliżony to też się zdziwi xD
  • Odpowiedz
  • 0
@kierowcaautobusuofficial panierka, za bardzo uwielbia tą zwykłą. Tutaj głównie przeszkadzał mu posmak mąki kokosowej.
@jar3cki wie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gien no nie, tu jest ładnie ponad 1000kcal
@budus2 no imo rozklepywanie i panierowanie polędwiczki to dopiero byłby przerost formy nad treścią
@yaah tradycjonalistę
@matra autorka stwierdziła, że zaserwowała na obiad nie mówiąc co to i się nie zorientowali ^^
  • Odpowiedz
@matra autorka stwierdziła, że zaserwowała na obiad nie mówiąc co to i się nie zorientowali ^^


@chixi: z mąką kokosową? W ciul nie wierzę, chyba że mają drewniane podniebienie. Sama też byś się nie zorientowała?
  • Odpowiedz
@chixi: ¯_(ツ)_/¯
lepiej zjeść cudownie upieczoną karkówkę z sałatką, albo jajecznicę na boczku z awokado niż szukać na siłę pierogów, pizzy, panierki czy innych makaronów na keto i jeszcze mieć złudzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@budus2 schabowy to schabowy, ze schabu. Nie z karkówki ani nie z polędwicy. Polędwica bardzo smaczna, moja ulubiona to bez paniery i krótko smażona.
  • Odpowiedz
@budus2 ja kroję ją w plastry nie grubsze niż 2 cm, delikatnie rozgniatam palcami a następnie smaruje sosem worcester. Zostawiam na paręnaście minut i smażę. Max 2 min z każdej strony. Mięso jest delikatne i mięciutkie, z przypraw tylko pieprz i sól, a czasami zrobię sos miodowo - musztardowy.
  • Odpowiedz