Wpis z mikrobloga

@Gumaa: szukałam lepszego, ale ten dobrze robi. Tylko to nie jest taki olejek jak mieszanina olejów. To jest serum silikonowe z dobrymi składnikami. A jak chcesz dobre i nawet taniej to żółte serum z isany i "jedwab" z green pharmacy (dałam cudzysłów bo to ich serum nie ma ani krztyny jedwabiu, ma aloes)
@pytaks: któraś osoba go poleca, jak wykończę ten z posta to kupię ( ͡° ͜ʖ
@StaryZdzich: CHI to głównie silikony. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że stosowałam przeróżne olejki czy z Garniera, czy L'Oreala etc. to jednak on najlepiej zabezpieczał końcówki. Do typowego odżywienia włosów stosuję maski podczas mycia.
Ale wiadomo, porowatość włosów, ewentualne alergie, nawet sposób nakładania itd. też mają wpływ na ocenę.
@pytaks xD wiem co to za produkty. L'oreal ma więcej "dobrych" składników, nie ma Phenoxyethanolu (nie należy go mieć w zbyt wielu produktach), a CHI ma proteiny (w sumie żadna niespodzianka), a wolę mieć nad nimi kontrolę
@StaryZdzich: Wydaje mi się, że samo słowo "jedwab" = proteiny. Zresztą, jeśli ktoś nie interesuje się tematem na tyle, żeby wiedzieć czym jest porowatość włosów, czym różni się olej od jedwabiu, to najpewniej nie wie też, w jaki sposób proteiny mogą pomóc lub zaszkodzić jego włosom. I tu wchodzimy w strefę "nie rzucaj pomysłu, tylko rozpisz wykład o bzdurze, którą każdy może sprawdzić sam na wizażu w 5 minut". Ale fakt,
@pytaks no właśnie nie do końca bo jedwab z green pharmacy nie ma jedwabiu ani innych protein, a to wciąż dobre serum silikonowe :) to bardziej kwestia tego, że jest parę dobrych kosmetyków do włosów, które trzeba umiejętnie stosować bo inaczej można sobie zrobić krzywdę i kosmetyki z proteinami do nich należą. W ciemno można polecać emolienty i wyciągi roślinne (tutaj tylko kwestia ew. alergii) i stąd moja zasada.
@Gumaa: XD ale padłem na płasko jak zobczyłem post. Polecam Dabur Vatika i spogladanie na skład (parafina, im jej wiecej, tym rzadszy w konsystencji olejek i tym gorzej w sumie). Jak chesz scalić końcówki to patrz czy w składzie jest silikon, mimo złych skojarzeń odwala robote w tej kwestii.
@agus123123 @Gumaa no ja akurat nie używam od przeszło roku szamponów z solami magnezowymi czyli tzw SLS-ami, a jeszcze dluzej uzywam serum z silikonami do zabezpieczenia koncowek. Obciazyc moze cienkie wlosy, dociazyc geste włosy to coś bardzo praktycznego :) dodatkowo: olejów typu chociazby kokosowy nie zmywa szampon sam a odzywka jako emulgator.