Wpis z mikrobloga

Kurła, mam problem z lapkiem.

Generalnie komputer (Lenovo y50-70) samoczynnie się wyłącza. Na gwarancji problemu nie widzą, sprzęt był 4 razy w serwisie i "sorry ten sprzęt działa jak założył producent".

Komp wraca do mnie i po odpaleniu firefoxa czy innego chroma, czyli praktycznie bez obciążenia ale z dynamicznym ruchem komp mi się wyłącza. Chociaż czasem bywa, ze przez 4 - 5 dni działa bez zarzutu.

W razie "W" spora korespondencja do wglądu ;)

Jakiś pomysł?

#lenovo #y50-70 #awaria #gwarancja #laptopy #corobic #
  • 13
@golfik: Zależy jak kupowałeś. Jak prywatnie to rękojmia, jak na firmę to zostaje gwarancja. UOKiK też dobra opcja. Jak chcesz sam popatrzeć co jest to pierwsze co bym zrobił to kontrolował temperatury głównie CPU i GPU jak jest zewnętrzne. Akurat mój ojciec ma tego lapka już dawno po gwarancji i szczerze przyznam, że rakieta i bezawaryjny całkowicie.
@golfik: zimne luty tak się objawiają :( ale tez nie koniecznie. Sprawdź czy tak samo będzie się zachowywał z wyjętą kartą wifi? (wiem, głupie, ale sprawdź).
skontaktuj się z infolinią Lenovo, przedstaw problem, powinni pomóc i pewnie tak będzie najszybciej. też tak do nich dzwoniłem i mi pomogli problem rozwiązać.
@zamioculcas: @adamkamil: @Lechu1777: @torpedowiec: Ten sprzęt to naprawdę porażka. Był rozbierany kilkukrotnie, przedmuchany, wyczyszczony, ba nawet po kolei próbowałem znaleźć problem wyjmując po kolei komponenty.

Luty na zasilaniu odpadają, lapek nie drgnie nawet, bo leży na biurku a i tak się wyłączy.

Temperatury w 100% w normie. Problem jest taki, ze on na pełnej kruwie np. furmark czynne Heaven działa bez zarzutu, a wywala się na pieprzony firefoxie,