Wpis z mikrobloga

#narkotykizawszespoko
Co według was bardziej #!$%@? żołądek/wątrobę - paracetamol w antidolu czy sulfagowno w thiocodinie? Mówię tu oczywiście o dawkach naprawdę terapeutycznych typu 1-2 tabletki w przypadku migreny. Bo skoro wiem że paracetamol w moim przypadku nijak nie pomaga mi na ból głowy to chyba nie ma sensu go jeść.

Z drugiej strony nie będę robić ekstrakcji z dwóch tabletek xD
  • 12
@qwertty321 po paracetamolu 1g na raz (dwie tabletki) boli mnie niestety żołądek. No i czasem mam tak że boli mnie glowa kilka dni i nie chce przestać więc wolę brać coś co najmniej będzie źle działać na ciało :(
@bluberr ale czy thiocodin zadziała na ból głowy w normalnej dawce takiej jaka jest na ulotce?
bo to jest chyba lek na kaszel, a nie na bóle xD w dawkach o jakich piszesz

wczoraj po 10 tabletkach thio nie miałem żadnych problemów ale równie dobrze mogłem po prostu ewentualnego bólu nie czuć

nadal nie wiem czy thio w tej ilości ma działanie przeciwbólowe, nie znam się xD
@bluberr: Ja po ponad półtorarocznym ciągu na thiocodinie w dawce 4 opakowań nie mam żadnych problemów z żołądkiem. Nie mówię że to zdrowe, ale gdyby to było chociaż kilka g paracetamolu dziennie to wątpię żebym nie uznał jakiegoś uszczerbku
@bluberr paracetamol obciaza watrobe, nawet nie w ekstra duzych dawkach. Po prostu skutkiem przewleklego stosowania paracetamolu sa zaburzenia watrobowe. Paracetamol moga uzywac osoby ktore maja np chorobe wrzodowa i nie moga stosowac np kwasu acetylosalicylowego
@bluberr ale ta kodeina w dawkach typu 30 mg to jest takie placebo troche chyba że jesteś wrażliwa, bardzo przeciwbolowo to nie zadziała, mazz duzo lepszych opcji szczególnie ze teraz nawet ketonal jest bez recepty no ale z drugiej strony nlpz #!$%@? wplywaja na uklad pokarmowy
to juz lepiej ibuprofen probuj i inne leki p bolowe, moze laczony tramadol z paracetamolem
@lazer próbowałam typowo przeciwmigrenowych ale średnio się po nich czuje. Ibuprofen słabo działa mi na migreny niestety. Będę musiała się spytać co robić neurologa ale raczej niechętnie dadzą akurat na to tramadol :(