Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu

Jeśli ktoś się zastanawia czemu DARMOWY system w kraju cebuli nie zdobył jeszcze szturmem rynku to właśnie z powodu takich rzeczy jak sytuacja ze wczoraj.

Chciałem ustawić Ubuntu 18.04 tak, aby po zamknięciu pokrywy laptopa nie usypiał się. Musiałem przez terminal otworzyć dwa pliki z różnych programów aby zmienić konfigurację a i tak dalej nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
@Turambar022: mógłbym spróbować minta albo inne debianowskie ale za dużo już ustawiłem i nie chce mi się ponownie. No nic, będzie mi laptop robił za serwer z otwartą klapą xD
@fervi: ja tylko jak kogoś się uda, to namawiam na ubuntu, póki co dwie osoby przeszły całkowicie z windowsa na linuksa i sobie korzystają już od 2 albo 3 lat. Czasami tylko coś im skoczę podreperować. Ale przy linuksie mam znacznie mniej "coś się popsuło" niż przy widnowsie, gdzie naściągają byle programów, Dalej -> Dalej -> Dalej a potem jakieś toolbary i 5 antywirusów na komputerze ( ͡° ͜ʖ
@FLAC: Było sporo już dyskusji o tym, ze ten pakiet powinien być standardem w Gnome ale niestety odpowiedzialni za dystrybucje bronili się tym, że system po instalacji ma być jak najmniej skomplikowany i dlatego to odrzucili. Niestety pamiętam, że ten pakiet za pierwszym razem googlowałem ale od tamtej pory już pamiętam. Były też takie rzeczy, które sam sobie musiałem dorobić i wrzuciłem tutorial na YT

https://www.youtube.com/watch?v=UWoal96fh-E
bo za takie rzeczy od kilku lat odpowiada desktop manager, niestety większość poradników w necie jest nieaktualna, tak samo są nieaktualne dla windowsa, oraz każdego oprogramowania które sie szybko zmienia.


@interface: Niestety nie ma ludzi, którzy chcieliby utrzymywać dokumentację.
@Tlotlo: no to pisałem przecież, że moje ubuntu myśli że jest na dekstopie i nie ma tam ustawień "laptopowych" jak właśnie pokrywa laptopa xD

ale przez gnome-tweaks się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)