Wpis z mikrobloga

Mirki, otoz dostalem ostatnio 'oferte' pracy w sektorze energii odnawialnej w UK. Natomiast obecnie robie doktorat w dziedzienie, ktora mnie srednio interesuje. Mysle o roznych opcjach (nawet robiac doktorat wciaz aplikuje od czasu do czasu do roznych firm w UK). W sumie to jak patrze na osoby z ktorymi w tej chwili pracuje, to doktorant w wieku 28-29 lat to nic strasznego (poza pewnie zarobkami). Moglbym tez w tym czasie po prostu ulepszyc swoje CV (moze part-time Master of Research), aby dostac sie gdzie bede chcial w przyszlosci.
#pytaniedoeksperta #praca #studia #porada #doktorat #uk

Co bys wybral?

  • W pelni skup sie na obecnym doktoracie. 41.7% (15)
  • Praca, a doktorat pozniej. 58.3% (21)

Oddanych głosów: 36

  • 8
W sumie to jak patrze na osoby z ktorymi w tej chwili pracuje, to doktorant w wieku 28-29 lat to nic strasznego (poza pewnie zarobkami).


@Davidvia0: Ale co ma byc w tym strasznego? Zarobki doktor powinien miec wysokie.
@Davidvia0: Trochę za mało danych. Ja na przykład wiedząc to co wiem teraz zamiast robić doktorat popracowałbym tak ze 2-3 lata najpierw. Wtedy wiesz co tak naprawdę wymaga badań. Jeśli jesteś dopiero po 5 miesiącach od początku i jeszcze nie wiesz, w którym kierunku iść to w sumie jak przestaniesz teraz to nic nie stracisz. Gorzej jest po 18-24 miesiącach. Wtedy po prostu szkoda tego spędzonego czasu.
Ja mam deadline na