Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam
Chciałbym zapytać jak to jest z Umową o Pracę gdyż 1 raz na takiej jestem, zawsze byłem na zleceniu.
Jakoś 2 tygodnie temu rozpocząłem pracę w nowej pracy czy jak kto woli typowe korpo. Chciałem Umowę Zlecenie ale kategorycznie odmówili i powiedzieli że tylko Umowa o Pracę 3 miesięczna jako okres szkoleniowy a jak wszystko będzie OK a pewnie będzie jak powiedział przełożony to 2 letnia Umowa o Pracę. Już wiem że nie jest lekko i jakoś będę musiał wytrwać do końca tejże 3 miesięcznej umowy czyli do połowy lipca.
Teraz mam zagwozdkę, czy z dniem jak koczy mi się UoP 3 miesięczna ''testowa'' to mogę następnego dnia już nie przychodzić do pracy? Chcę po prostu zrezygnować.
Czy dostaje się Świadectwo Pracy na UoP 3 miesięcznej?

Pozdrawiam
Mirek AMW

#praca #pracbaza #korpo #korposwiat #prawo #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ci się umowa kończy to z następnego dnia nie musisz przychodzić do pracy. Ale w przypadku normalnego pracodawcy prawie na pewno obie strony będą wiedziały o swoich dalszych losach.

W praktyce na miesiąc/dwa tygodnie/tydzień przed końcem zakończenia umowy pracodawca informuje cie o swoich planach co do Ciebie. Jeśli są zainteresowani a ty nie jesteś to wypadałoby o tym powiedzieć tak, żeby obie strony nie były zaskoczone. Lepiej nie palić