Wpis z mikrobloga

Na głównej wylądowało 'zalezisko' w postaci filmiku pod tytułem Obraz dziewczyny przed i po skażeniu feminizmem. 550 wykopów (stan na 7:30).
2018 a wykopki (i nadal ogrom facetów chyba) uważają że kobiety powinny wyglądać tak żeby spełniać wymagania estetyczne mężczyzn, stąd też zapewne masa #!$%@? wpisów o tym głupie baby czemu nosicie baletki/ uggi zamiast szpilek skoro mężczyźni wolom szpilki.
A teraz zaskoczenie, kobiety (tak jak reszta ludzi) wyglądają w dany sposób bo tak im się podoba i jest dla nich estetyczne, celem życia kobiety nie jest przypodobanie się facetowi Dywagowanie czemu tak wygląda skoro to się żadnemu prawdziwemu (tm) mężczyźnie nie podoba nie ma sensu, bo zapewne większość tych kobiet z filmiku ma to w dupie (i całkowicie słusznie).
#bekazwykopkow #bekazprawakow #4konserwy #neuropa
  • 130
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArtWrt147: w jaki sposób Twoje alternatywne rozwiązanie miałoby się nie zgadzać z moim założeniem? Oczywiście, że można też obserwować grupę bezpośrednio, tj. mieć sporo znajomych feministek i na podstawie tego wyrobić sobie bardziej (moim zdaniem) zbliżoną do rzeczywistości opinię. Rozum podpowiada mi jednak, że ludzie do których trafiają takie filmiki jak ten wymieniony przez autorkę wpisu nie mają zbyt wiele kontaktu z feministkami. Oczywiście Ty możesz mieć i może faktycznie
  • Odpowiedz
@Zgagulec: te obrazy kobiet nie odnoszą się tyle do feminizmu co zwyczajnie do współczesnej kultury. Ludzie robią takie dziwactwa nie dlatego że będą się lepiej czuć z wygoloną częścią czachy i krowimi kolczykami w nosie tylko dlatego że chcą się przypodobać w swojej grupie.

stąd też zapewne masa #!$%@? wpisów o tym głupie baby czemu nosicie baletki/ uggi zamiast szpilek skoro mężczyźni wolom szpilki.

zacznijmy od tego że 99% facetów
  • Odpowiedz
@pss8888:

Ludzie robiątakie dziwactwanie dlatego że będą się lepiej czuć z wygoloną częścią czachy i krowimi kolczykami w nosie tylko dlatego że chcą się przypodobać w swojej grupie.

A może mają taką estetykę i dla nich to nie jest dziwactwem tylko im się to najzwyczajniej podoba?

Często baby się stroją w kreacje na wesela z grubą kasę w których wyglądają jak baleron w siatce a na co dzień sto razy lepiej wyglądają w zwykłym stroju roboczym, na przykład w takich rybaczkach i żółtych koszulach
  • Odpowiedz
@Zgagulec:

kobiety nie ubierają się dla facetów

Nie, ludzie ubierają się dla innych ludzi, to jest fakt niezaprzeczalny. Jeśli chodzi o atrakcyjność to kobiety ubierają się dla mężczyzn. Jeśli chodzi o modę to kobiety ubierają się głównie dla innych kobiet. Kobiety co do ubioru wzajemnie się oceniają, krytykują, podziwiają itd

A może mają taką estetykę i dla nich to nie jest dziwactwem tylko im się to najzwyczajniej podoba?

Ale to
  • Odpowiedz
@mojwa: Niestety nie znam się na kobiecej modzie i nie znam pojęć typu kabaretki, baletki i inne pasemka, natomiast potrafię po wyglądzie szybko stwierdzić, że mam do czynienia z feministką, natomiast jeśli nie wygląd to inne cechy zdradzają feminizm, jedną z nich jest ciągłe podkreślanie i dawanie werbalnie do zrozumienia mężczyznom, że jest się feministką. Zwłaszcza traktując ich jak tyranów i tych złych.
Nie wiem tak szczerze na czym polega
  • Odpowiedz
@Zgagulec: Wiele z tych dziewczyn "przed" wyglądało normalnie, lecz nie były to #!$%@? lachony a zwykłe dziewczyny. Zdjęcia "po" prezentowały w większości lesbijki czyli te same dziewczyny po coming oucie. Ja bym w to feminizmu nie mieszał.
  • Odpowiedz
@mojwa

po czym poznajesz feministkę?

Np. po tym, że dostaje piany na pysku gdy się powie coś w stylu "kobiety częściej wolą zostać np. pielęgniarką niż inżynierem"?

Bo ja np w ogóle się nie
  • Odpowiedz
kobiety (tak jak reszta ludzi) wyglądają w dany sposób bo tak im się podoba i jest dla nich estetyczne,


@Zgagulec: przecież trendy w tym co jest "estetyczne" się kreuje. To nie jest przypadek że większość uważa mniej więcej to samo za atrakcyjne. Chyba że zakładasz że wszystkie osoby z filmiki to niezależni myślicieli i sami doszli do takiego poczucia estetyki :D
  • Odpowiedz
kobiety (tak jak reszta ludzi) wyglądają w dany sposób bo tak im się podoba i jest dla nich estetyczne, celem życia kobiety nie jest przypodobanie się facetowi


@Zgagulec: Myślisz że jak kobiety siedzą w domu i nie pokazują się innym to też się malują, wkładają szpilki itd. żeby się sobie podobać? Oczywiście że robią to żeby podobać się innym. Przy czym nie tylko facetom, ale i innym kobietom.
  • Odpowiedz
@Zgagulec: głównym celem życia kobiet jest podobanie się facetom. Twierdzą, że jest inaczej, bo to tak głęboko w nich siedzi, że uważają to za naturalną potrzebę. Weź typowevo faceta w Polsce - nieumyty, nieogolony, żałoba pod paznokciami. A kobieta? Jak nie pomaluje paznokci to nie wyjdzie z domu, bo będzie 'gorsza' od innych samic. Nawet te feministki dbają by wyglądać dobrze (choć nie tak jak facet by sobie życzył, ale
  • Odpowiedz
  • 9
@kidi1 nie wiem na czym polega feminizm ale będę go oceniać xD

Feminizm obecnie walczy o równość w społeczeństwie, o to by kobiety, które chcą wykonywać męskie zawody nie były oceniane na podstawie swojej płci tylko kompetencji. O to, by kobieta, która nie decyduje się na zostanie matka nie była uważana za gorsza. O to by mężczyźni, którzy chcą być ojcami na pełen etat nie byli traktowani jako gorsi.
No i
  • Odpowiedz
  • 33
@Zgagulec najwięcej na wykopie o feminizmie mają zwykle do powiedzenia osoby, które feministki znają tylko z internetu (: pewnie znajdzie się jeden z drugim, który powie "poznałem kiedyś feministkę i była taka i taka" nie mając nawet świadomości, że poznał ich więcej, niż mu się wydaje.

Niestety tak jest przy wszystkich, których dotyczy jakiś stereotyp lub jest po prostu inny, niż komentująca osoba:
- feministki: brzydkie i wkurzone baby
- lesbijki: wyglądają jak faceci
- geje: brak
  • Odpowiedz