Wpis z mikrobloga

Nie dajcie sobie wmówić poczucia winy jeżeli jesteście ofiarami toksycznych rodziców/znajomych/sytuacji/wydarzeń.
To wy jesteście ofiarą a nie osoba która tworzy taka sytuacje, obraża was bezpodstawnie/krytykuje i gdy znacie swoją wartość i sie bronicie, odpowiadając tym samym toksyczna osoba później robi z tej sytuacji irracjonalną wpędzając was w poczucie winy usprawiedliwiając się tym, że wy źle zachowaliscie sie w stosunku do niej (jak sie broniliscie) tak samo co jest absurdalne bo to są konsekwencje (czego toksyczna osoba nawet nie chce zrozumiec i zobaczyć- i o czym nie próbujcie z nią dyskutować) tego jak sie zachowała. I to wy jesteście ofiarą jej toksycznego, bezpodstawnego atakowania a to, że ona nie widzi, że to są konsekwencje wyciągniete wobec niej jakie ponosi przez jej działanie wobec was- trudno. To wy jesteście ofiarą ani nie musicie zapomniać, ani udawać, ze czegoś nie było albo ta osoba ktora sie #!$%@? bedzie wam mowic czy to powinno was bolec, czy nie. Bo najważniejsze nie dajcie sobie wmówić (toksyczni czesto robią mind fuck) że wasze bronienie się, reakcja, odpowiedzenie tym samym to krzwyda wobec niej więc o co macie pretensje. Toksyczni często próbują zrobić sytuacje stosunkowo 1:1- by pozniej ją zatrzeć i dalej w spokoju mieć ją ze swoją ofiarą która jeżeli jest zdrowa ją wyniszcza,wpedza w poczucie winy, ewnetualnie wariuje i traci wiare we własne zmysły. To tylko pokazuje, jakimi oni są bez empatii ch*jami - nie widzą i nie uznają krzywdy której wyrządzają (dopóki sie nie postawicie) a potem konsekwencji nie uznają za sprawiedliwość tylko odbierają ją jako krzywde do zostania bycia ofiarą (o taka biedna, smutna ta osoba a świat zły XD) i dalej grania i wyniszczania swojej ofiery po mind fucku poczuciem winy.
**To wy jesteście ofarią i spotkawała was bezsensowna krzywda, i zajmował/zajmuje je tak bezsensowną relacją która wpływa na wszystkie sfery waszego życia/działania ujemnie - a jej do toksyczniej, nic nie wartościowej, kalekiej relacji której nie chce naprawić, bo potrzebuje robienia z siebie ofiary mimo, że jest katem. Dla mnie najlepszą zemstą było zerwanie relacji z toksyczna matka, nie ze złości czy obrażania się jak wam takie osoby mogą mówić (choć na początku to normalne. macie prawo i minie ) ale z wyciągnięcia wniosków i konsekwencji wobec nich za to.I zamknięcia tego rozdziału,pójścia dalej. To, że ja dostałem krzywde za nic, za darmo, której nie oni będą decydować czy bardzo, czy mam prawo tak teraz robić i czy ma jeszcze boleć bo nie boli. Ich boli bo ponoszą konsekwencje swoich działan ktorych nie chca zaakceptowac ani uznac, ze to jak ich boli teraz, was bolalo, bądż probuja postawić jakiś znak równości XD

#rodzice #polak #przegryw #depresja #toksycznamatka #samobojstwo #tfnogf
  • 3