Wpis z mikrobloga

Mam znajomych co mieli problem z miejscem na suszenie prania a na pytanie dlaczego nie kupili suszarki do prania odpowiedzieli - za drogie. Cena w miarę sensownego sprzętu zaczyna się od 2500zł.
Ale jeżdżą samochodem za 50 tysięcy złotych.
Rozumiem każdy ma inne priorytety - ale moim zdaniem są posrane. Jazda samochodem za 45 tysięcy a 50 tysięcy - czy będzie wielka różnica?
Kombinowanie codziennie z suszeniem prania - przy czym suszarka pozwala też uniknąć prasowania - tutaj różnica już bardzo zauważalna. A przy dwójce dzieci pranie robi się częściej, niż dwa razy w tygodniu.
I tak społeczeństwo - bo to raczej nie reklamy - narzuca sobie konieczność posiadania samochodu, na który naprawdę nas nie stać, bo za te pieniądze moglibyśmy sprawić, że życie faktycznie będzie dużo wygodniejsze.
Bo na pewno kamera cofania, czy czujnik kontroli pasa ruchu poprawia nam jakość życia - nie bardzo. Kupiłem sam nowy samochód i jeżdżę na zmianę ze starym. Podobna klasa, podobna moc, tylko stary nie ma nic nawet termometra. A nowy bezkluczykowy, automat, tempomat inne bajery. Suszarka do prania czy zmywarka bardziej poprawiły jakość mojego życia, niż te bajery w nowym samochodzie a kosztowały sporo.
#przemyslenia #samochody #pieniadze #rtv #zycie #dom #mieszkanie
maszfajnedonice - Mam znajomych co mieli problem z miejscem na suszenie prania a na p...

źródło: comment_E54dLuyYdRqu5GbN16pL0oYDQ3vXKusX.jpg

Pobierz
  • 12
@atestowanie2 Sama w sobie nie ale kupienie jej, zmywarki i innych rzeczy pozwalają w każdym tygodniu zaoszczędzić masę czasu a kosztuje to wiele razy mniej niż nowoczesny samochód. O to chyba chodziło OPowi.
ale kupienie jej, zmywarki i innych rzeczy pozwalają w każdym tygodniu zaoszczędzić masę czasu


@00100110: No wiadomo, że kupienie wszystkiego ułatwia życie, równie dobrze można sobie służącą zatrudnić i życie będzie jeszcze prostsze( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale czy jest sens na to kasę tracić? To już chyba lepiej sobie na jakieś fajne wakacje z rodziną pojechać dwa razy w roku niż kupować masę zbędnych sprzętów do domu.
Robota sprzątającego też nie mam i jakoś żyję.


@ivan777: No właśnie. A mógłbyś lepiej. Matematyka. Ile daje ci czasu/przyjemności auto z nowoczesnymi bajerami? Nie zaparkowałbyś równie szybko i dobrze bez kamery cofania i kontroli odległości wokół całego pojazdu?
Ja wyliczyłem i suszarka przy czteroosobowej rodzinie oszczędza około półtorej godziny tygodniowo i dwa metry kwadratowe. Niby mało - ale już te dwa metry to cztery razy tyle co kosztuje zmywarka. Dlaczego ludzie
Tak jak pewnie argumentowali początki pralek - na co to komu - w misce można też szybko wyprać - godzina roboty i wyprane.


@masz_fajne_donice: No nie do końca się z tym zgadzam - pranie w misce zajmuje czas i siłę, a w pralce tylko wrzucasz, włączasz i idziesz robić coś innego. Co do suszarki sprawa wygląda zupełnie inaczej - pranie i tak samo schnie niezależnie od tego czy w maszynie czy
@atestowanie2: No wieszanie też wymaga. Strząchasz wkładasz odpowiednio na wieszak do suszenia - kupa manualnej roboty. Mniej wysiłkowej, niż pranie ale też się narobisz.

pranie i tak samo schnie niezależnie od tego czy w maszynie czy na zwykłej suszarce.

To się kompletnie nie znasz. Jak wyciągasz z nowoczesnej suszarki to pranie wygląda prawie jak po prasowaniu. Nie nie trzeba strząchać jak do suszarki wieszaka. Do tego jest dodatkowo oczyszczone z paprochów
@atestowanie2:
Strzącha się przed suszeniem na manualnej suszarce jak się nie chce prasować. Jak dodatkowo prasujesz zamiast strząchać, to masz #!$%@? delikatnie mówią bo w porównaniu do mnie tracisz kupę życia. A jak nie strząchasz i nie prasujesz, to musisz wyglądać jak niechluj.
Z kolei paprochy masz na pewno tylko nie widzisz - to ta subtelna różnica między w miarę nowym ciuchem a starym. Bez tego wyglądają lepiej. Coś jak na
maszfajnedonice - @atestowanie2: 
Strzącha się przed suszeniem na manualnej suszarce...

źródło: comment_SfWVBY3ZVlCjNd4hyIgq1zUXRqxFQo3a.jpg

Pobierz
@masz_fajne_donice imo może to wynikać z faktu tego że suszarki w polsce są mało popularne. Podobnie sprawa wygląda z samochodami z automatyczną skrzynią biegów. Nie licząc przypadkó automat jest poprostu wygodniejszy a masa starego pokolenia z wąsem Ci odpowie "JA TO WOLE MNIEĆ KONTROLE NAD BIEGAMI". Ludzie są przyzwyczajeni do tego co wszyscy i skoro wszyscy w Polsce radzą sobie bez suszarek i jest dobrze to po co mają to zmieniać.
Nigdy
@mirekbiznesman: No właśnie brak wyobraźni - skoro trzeba spróbować, żeby uwierzyć. Ja sobie to wyliczyłem i wyszło dokładnie jak wyliczeniach. Poza tym przy dwójce małych dzieci jest kuresko dużo prania i nienawidziłem tego prawie codziennie wieszać.
Są wynalazki, które sprawiają wrażenie, że niewiele zmieniają a zmieniają bardzo wiele- zmywarka, suszarka, automatyczne otwieranie bramy.
Są takie, które według mnie są tylko gadżetami - kupiłem i rzuciłem w kąt. Więcej z nimi było
maszfajnedonice - @mirekbiznesman: No właśnie brak wyobraźni - skoro trzeba spróbować...

źródło: comment_iUzRGzgOJiEufQN2qpmblo4WEfNeD61c.jpg

Pobierz