Wpis z mikrobloga

@Start_Engine: "na 45-litrowym zbiorniku i tak udało mi się pokonać 650 kilometrów, a średnie zużycie paliwa z całego testu ukształtowało się finalnie na poziomie zabawnych wręcz 5,1 litra."
650km - 45l
100km ~ 6,9l

Bak był niepełny albo o prawie 2l/100km zakłamane wskazanie.
segment B

Przyspieszenie do 100 km/h (s) 11,4 s

1.5 dCi 110KM

a średnie zużycie paliwa z całego testu ukształtowało się finalnie na poziomie zabawnych wręcz 5,1 litra


@Start_Engine: nawet jeśli to faktycznie te 5.1 a nie 7 litrów to tylko ładnie pokazuje jak bezsensownym pomysłem są crossovery, żłopie to wręcz niewyobrażalne ilości paliwa w stosunku do ślimaczych osiągów jakie zapewnia, prowadzi się pewnie jak typowy crossover, no ale za to
@xetrov: Crossovery są po to, by nie odstawać od konkurencji, która to z kolei produkuje takie samochody, bo wymaga ich klientela i oczywiście, kasuje za nie troszkę więcej pieniędzy, bo otrzymujemy rzekomo więcej samochodu w samochodzie. :-)
@Start_Engine: eee pomyliłem wątki, myslałem, że to to porównanie spalania z bmw, sorry ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tak czy inaczej to głównie moda i stawiam, że rzadko kiedy jest faktycznie potrzeba posiadania podwyższonego samochodu i opłaca się to za wyższe spalanie, gorsze prowadzenie i wyższą cenę zakupu a także nierzadko serwisu.
@Start_Engine:

trochę przekłamany


Zaniżony o ponad 1/4, to nie trochę. Rozumiałbym gdyby takie deklarował producent, klasyka, ale komputer pokładowy zakłamujący aż tak? Zwłaszcza, że pojemność baku 45l nie oznacza, że wejdzie 45l i ani kropki więcej, w praktyce to zazwyczaj 10+% więcej wchodzi do odbicia.