Wpis z mikrobloga

Tak sobie dzisiaj pojechałam na kaszuby i jadąc przez te znakomite jeziora i pola myślę sobie o rzuceniu w #!$%@? pracy w korpo i zostaniu rolnikiem. Więc odpalam ankietkę - jesteś rolnikiem - ile zarabiasz?
W komentarzach proszę o protipy od klasy agrarnej, co uprawiacie, ilości hektarów i instrukcje obsługi traktora
#rolnictwo #wies #pracbaza #korposwiat #korpobitch

Ile zarabiasz w rolnictwie miesięcznie

  • poniżej 2000 zł 30.3% (33)
  • 2000-4000 zł 11.9% (13)
  • 4000-6000 zł 3.7% (4)
  • 6000-8000 zł 0% (0)
  • 8000-10000 zł 4.6% (5)
  • powyżej 10000 zł 49.5% (54)

Oddanych głosów: 109

  • 25
  • Odpowiedz
@baku112:

jedz do rolnika zobacz czy Ci się podoba

bo to jest tak, że ojciec niebieskiego się tym zajmuje i powodzi mu się, delikatnie rzecz ujmując, bardzo dobrze. Chciałam zapytać innych, żeby mieć szerszy pogląd
  • Odpowiedz
@kadbery: to pamiętaj że ziemie teraz zwłaszcza kupić nie jest tak łatwo a na pewno nie tanio, w dobre gospodarstwo trzeba zainwestować i to ładnie, czyli kredyty - duże kredyty
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: jestem z niebieskim od dosyć niedawna i nigdy go nie wypytywałam o szczegóły.. wiem, że to trochę naiwne i może wyda Ci się niepoważne, ale zwyczajnie nie chciałam pytać o detale rodzinnych biznesów :P
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911 powierzchnia gospodarstwa to jedno, ale najważniejsza jest klasa gleb od tego też są uzależnione nakłady pracy. Może mieć 20ha 1 klasy i mieć super przychody, natomiast przy 5 klasie juz tak nie poszalejsz.
  • Odpowiedz
@kadbery dzierżawy są bardzo tanie. To grosze w przeliczeniu na rok. Jednak obróbka bez sprzętu już trochę kosztuje, a zyski zależą nie tylko od Ciebie ale od pogody, gleby, zwierząt, chorób roślin, terenu i wiele innych. Jednak jeśli Cię do tego ciągnie, to nie zniechęcaj się i spróbuj znaleźć swoją niszę. Ja dziś uderzył bym w zioła. Taki mniszek lekarski ma zbiór 3 razy do roku, a po 3 latach korzeń. Suszone
  • Odpowiedz