Wpis z mikrobloga

Potrzebuję paru dodatkowych składników do swojej diety, chodzi przede wszystkim o coś co można w łatwy sposób przygotować (może być jakieś danie, może być pojedynczy produkt) i ma dużo kalorii, obecnie jem najczęściej:
- kaszę gryczaną
- ryż brązowy
- pierś z kurczaka
- jajka
- jogurty
- warzywa
- masło orzechowe

i brakuje mi kalorii bo waga nie chce ruszyć.
Odżywki i banany odpadają.

#mikrokoksy #dieta
  • 17
@Traderrr: awokado, orzechy, tłuste ryby, indyk, zrezygnuj z brązowego ryżu i makaronu na rzecz basmati i durum (mają więcej kalorii), płatki owsiane i jaglane, suszone owoce (mają więcej kalorii niż ich świeze odpowiedniki, ser mozarella i parmezan, fasolka (nie ma wiele kalorii ale świetnie zapycha - idealna na redukcję). Masło orzechowe - masz teraz w promce na kfd całkiem spoko jak za tęcenę. Na pewno lepsze niż jakieś lidlowskie czy biedronkowe.
@Cruck: No i jeszcze masło orzechowe jem.

Białego ryżu i pieczywa jeść nie mogę.
Orzechy - dorzucę.
A jakie konkretnie ryby masz na myśli? Bo na jakieś droższe nie mogę sobie pozwolić uwzględniając to że kupowałbym je bardzo regularnie , a te tańsze nie wiem czy lepiej nie omijać, jeśli miałbym je jeść przez cały rok (nie znam się na tym, po prostu takie coś mi chodzi po głowie, gdy myślę
Odżywki z powodu dolegliwości związanych z sercem, a cała reszta z powodu tego, że gdy zacznę je regularnie spożywać to mam nawrót choroby skórnej.
@rindo: Lody to akurat mają niewiele kalorii.

@Traderrr: Zależy jakie masz podejście do diety - miód, rodzynki, żurawina, soki owocowe, częściej tłuste mięso zamiast kurczaka/indyka, sery, oliwa z oliwek, oleje
@Traderrr: Ryby są ogólnie drogie, ale z takich ryb to np łosoś albo tuńczyk jest jak najbardziej okej. Co do tańszych rzeczy to może celuj też w podroby np wątróbka, parówki i wszelkiej maści sery parmezan, mozarella, nawet i najzwyklejsza gouda ma dużo kalorii. Można jeszcze dorzucić jakieś owoce typu winogrono albo bakalie rodzynki, żurawina i inne suszone owoce, też mają dosyć sporo kalorii. Do wyboru do koloru praktycznie tak jak