Wpis z mikrobloga

Zechciało mi się dziś pojeździć rowerem systemu #biker w #bialystok Pomimo każdorazowych oględzin przed wypożyczeniem i rezygnacji z wypożyczenia rowerów ewidentnie niesprawnych (urwane korby, brak powietrza w kołach -łącznie około 5 sztuk): 5 miało większe lub mniejsze usterki, jeden okazał się mimo to niezdatny do jazdy. Dopiero siódmy okazał się sprawny bez zastrzeżeń. Za to niesprawna okazała się stacja gdzie chciałem go zaparkować!
Brawo #nextbike, robisz to "dobrze"
6milionów z miejskiej kasy przytulone i udajecie, że dbacie i wypożyczacie. Może by tak wniosek do prokuratury o podejrzenie wyłudzenia złożyć? Hmmm
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może by tak wniosek do prokuratury o podejrzenie wyłudzenia złożyć?


@totalski: Droga wolna. Jak chcesz, to próbuj. Każdy może złożyć zawiadomienie w dowolnej wymyślonej sprawie. Tylko że to nie sprawa dla prokuratury, a do sądu cywilnego za nienależyte wykonanie usługi. Jak już, to złóż skargę do miasta, które płaci za tę usługę.
  • Odpowiedz
@totalski: We Wroclawiu Nextbike ma się podobnie. Wiekszosc rowerow jest uszkodzonych i niezdatnych do jazdy, a stacje są słabo rozmieszczone poza ścisłym centrum... Nie mowiac o tym, ze rozlokowanie rowerow stwarza problem, poniewaz na malo uczeszczanej stacji jest ich od groma, nie mozna podpiac niczego, Z kolei blizej miasta - pustki.
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: i w sądzie cywilnym kopać się z koniem? Wzięli miejskie, czyli publiczne pieniądze w zamian za usługę która "trochę działa". Kto ma się niby tym zajmować?

Nie mowiac o tym, ze rozlokowanie rowerow stwarza problem, poniewaz na malo uczeszczanej stacji jest ich od groma, nie mozna podpiac niczego, Z kolei blizej miasta - pustki.


@farmaceut: ale to akurat nie jest wina #nexbike, a ogólna
  • Odpowiedz
@totalski: w ubiegłym roku nie przypominam sobie bym miał jakąś nieprzyjemną sytuację z bikerami, a w tym roku to jest jakieś nieporozumienie cytując pewną osoba. Korzystałem już kilka- kilkanaście razy z bikerów w tym roku i co róż jakieś problemy z rowerami i kilka razy problem ze stacją. Ciekaw jestem czy sprawdzają zgłoszone problemy.
  • Odpowiedz
Ciekaw jestem czy sprawdzają zgłoszone problemy.


@itec: ja też. Zgłosiłem wszystkie usterki które wykryłem i póki miałem humor także te zauważone w innych rowerach na stacji.
Tyko że... jeśli w kierownictwie siedzą takie same przygłupy jak te których zatrudniają jako serwisantów, to w pierwszej kolejności ja mogę spodziewać się problemów za dewastację rowerów. Przecież mają dowód :)

Ciekawe czy nie sprawdziły by się sensory przeciążenia w rowerach powiązujące styl jazdy z osobą wypożyczającą. Tylko o czym ja marze. Kto by to analizował i po co, skoro 98% dochodów dostają niezależnie czy ktoś te
  • Odpowiedz
@totalski: PRawda jest taka, że to ludzie nie szanują tych rowerów i dlatego ciągle są d------e. Co wieczór bus zabiera rowery i biorą do naprawy te r-------e, a sprawne rozstawiają po stacjach by było po równo. To stąd taka kwota za obsługę tego.
  • Odpowiedz
@totalski: jeździłem pół miesiąca i ani jednego problemu, pewnie dlatego, że jeszcze mało debili jezdziło. Ale w ubiegłym roku zdarzyło mi się kilka razy trafić na kompletnie rozwalone, nawet nie mam pojecia jak można doprowadzić rower do takiego stanu, zwierzęta pieprzone.
  • Odpowiedz