Wpis z mikrobloga

Robił ktoś drzewo genealogiczne swojej rodziny? Z pamięci byłem w stanie dodać ok 80 osób ale z ostatniego pobytu w Polsce przywiozłem notes pełen nazwisk, dat i informacji i już jest 120 a przede mną jeszcze duuużo pracy. Pracy jaką lubię:) Fajnie byłoby zorganizować kiedyś zjazd rodzinny (ale gdzie my się zmieścimy?) albo odwiedzić tych najdalszych krewnych:) #rodzina #genealogia #historia
  • 17
@pol-scot:
Mój stary się w to tak wkręcił, że zjeździł pół Polski plus Litwę i Białoruś i zebrał informacje o pewnie tysiącu ludziach. Wyszło na przykład, że miałem w rodzinie jedną z pięciu polskich ofiar WTC. Zjazdy rodzinne też zorganizował, a to co zebrał wydał jako książki.

Czego nie robisz na emeryturze, jak nie potrafisz niczego nie robić :P
używam do tego bezpłatnego programu My Family Tree, ponadto potrzebne jest trochę spotkań z rodziną, rozmów i informacji, przyda się dostęp do ksiąg parafialnych i trochę cierpliwości:)
@Ragnarokk: Niektórzy faktycznie odbierają to jako trucie dupy ale inni niesamowicie angażują się w pomoc bo np. sami chcieli to kiedyś zrobić ale nigdy nie było czasu, tak jak jedna z moich ciotek
@pol-scot: Ja mam w drzewie już prawie 1800 osób. Przodków najdalej chyba do 10 pokoleń wstecz do początku XVIII wieku. I to wszystko na podstawie tylko i wyłącznie metryk dostępnych online. Gdyby pojeździć po archiwach i dołączyć do tego również np. księgi grodzkie, to pewnie udałoby się cofnąć jeszcze dalej, ale na to przyjdzie jeszcze czas.