Wpis z mikrobloga

@powodzenia: Orlen prędzej będzie zamykał stacje, albo przestanie sprzedawać kontrahentom niż podwyższy ceny paliw XD
Najpierw wprowadzą limity 50 litrów na tankowanie XD Swoją drogą zastanawia mnie że lokalne stacje, mniejsze sieci mają nadal tańsze o około 10g paliwo niż Orlen.
@lentilek: tylko później musisz zapłacić różnicę podczas czyszczenia baku ;D


@zlodziej_prywaciarz: No nie wiem, ja tankuje regularnie od kilku lat i nigdy nic nie było. Moja mama ma w sumie nowego diesla, też tam tankuje i nigdy nic nie było. No ale to nie jest jakaś pojedyncza stacja tylko też sieć ale mniejsza niż shell czy orlen bo się nie rozrosła na cała Polskę.

@lentilek no a pozamykane stacje i
@powodzenia: ciężko może być, Orlen powinien mieć rezerwę paliwa na 90 dni.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Orlen co najmniej od kilku tygodni wykorzystuje do bilansowania rynku zapasy interwencyjne paliw. Są one gromadzone na wypadek zakłóceń w dostawach na rynek krajowy (np. wojny lub awarii infrastruktury krytycznej) i mają pokryć popyt na paliwa przez 90 dni. Chodzi o zapasy obowiązkowe, których wykorzystanie może zlecić Min[insterstwo] Klim[atu i Środowiska]" - napisał
Najpierw wprowadzą limity 50 litrów na tankowanie XD


@lentilek: To mogą regulować na dystrybutorach, czy grozi mi jedynie dodatkowe ~60 złotych grzywny gdybym zatankował bak załóżmy 60 litrów? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)