Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ziolowy: Jak jeszcze uczęszczałem na kursy pierwszej pomocy to na każdym mówili coś, co było... może nie tyle niezgodne, ale inne niż na poprzednich kursach.
Także jakby coś nowego ktoś wymyślił z palcami w gardle to wcale się nie zdziwię.
@ziolowy: może połknął język? Aczkolwiek wkładanie wtedy palców do gardła chyba nie byłoby najlepszym pomysłem... Nie mówiąc o tym, że trzebaby było wcześniej mu szczękę uszkodzić, żeby się dostać do środka, bo pewnie miałby szczękościsk. Niezbyt fajna sprawa.
@menstruacyjnakaszanka: kilka dni temu byłem świadkiem podobnej sytuacji na stacji metra i bardzo niewiele brakowało, żeby przebieg był podobny.

Kątem oka wypatrzyłem gościa (~20 lat?) opierającego się o ławkę i ewidentnie kiepsko trzymającego pion. Piątek 22, więc normalna sprawa, a i nie było jakiejś tragedii, ot trochę się kiwał. Miałem go na skraju pola widzenia i zarejestrowałem tylko jak runął do tyłu bezwładnie jak kłoda. Na szczęście okazało się, że nie
nie słyszałem jeszcze na żadnym kursie pierwszej pomocy, aby trzymać palce w gardle celem utrzymania drożności dróg oddechowych


@ziolowy: Słyszałeś za to na pewno, że jeśli masz możliwość zrobienia czegoś, co nie pogorszy stanu poszkodowanego, to należy to zrobić. Chyba nikt nie sądzi, że OP miałby ze sobą sprzęt, w tym maskę krtaniową.

jakie są podstawowy czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy takiej osobie?


@zgbietko: W przypadku wystąpienia drgawek należy najpierw
Tez niestety odwaliłem kiedyś coś podobnego, wróciłem do domu z imprezy, poszedłem spać. Budzę się rano a tam łóżko we krwi, podłoga we krwi, łeb rozwalony. Nie poszedłem do lekarza bo nic nie będzie, bo kac, bo po co, zagoi się. Po 3 miesiącach zdrętwiała mi twarz i okazało się ze krwiaczek siedzi w głowie - tydzień w szpitalu. No ale po samym wypadku uraz był do operowania a tak to wyleczyli
@SkeletonKing no maseczki bym nie stosował. Wystarczy dobre udrożnienie dróg oddechowych bądź rurka krtaniowa. Ale palców w gardło bym nie pchał. Pomimo że osoba jest nieprzytomna może mieć odruch wymiotny, a przez to nie udrożnimy dróg oddechowych a bardziej je zapchamy