Wpis z mikrobloga

Mircy pomocy! Pracowałem powiedzmy jako "specjalista". W trakcie umowy o pracę byłem oddelegowany do pracy w innym dziale powiedzmy że na stanowisko "inżyniera". Dostałem świadectwo pracy gdzie jest napisane że wykonywałem pracę jako specjalista i inżynier.

Mój problem jest taki że ze szczególnych powodów nie chcę mieć na świadectwie pracy tego stanowiska "inżyniera". Praktycznie pracowałem na tym stanowisku tydzień, a i to ciężko uznać ponieważ przez ten tydzień nie miałem zrobionych badań lekarskich i tylko siedziałem przed komputerem zanim je zrobiłem. Po zrobieniu badań nie pracowałem ani dnia jako inżynier. W szczegóły sytuacji się nie wdawajmy. Moje pytanie brzmi czy mogę skutecznie żądać żeby mi wywalili tego "inżyniera" ze świadectwa. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#prawo #prawopracy
  • 6
@puto: Możesz wnieść do pracodawcy w ciągu 7 dni o sprostowanie świadectwa pracy, jak nie wyrazi na to zgody to pozwać go o to do sądu pracy. Niemniej jednak wprawdzie nie wiem, jakie są te szczególne powody, ale świadectwo pracy jest dokumentem, którego w zasadzie nikt nie czyta.
@chemik_kieszyk: Nie wiem czy tak nie czyta, babki z kadr w następnej firmie będą czytać.

Ja pierdziele w sądzie pracy to będzie trwać pół roku, a ja zaraz nową robotę zaczynam i chcą świadectwo pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)