Wpis z mikrobloga

Chrystus umarł na krzyżu, żeby ofiarą ze swojej krwi i swojego bezgrzesznego życia dać zbawienie każdemu kto o nie poprosi. W Janie 3:16 czytamy, że Bóg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, by każdy kto weń wierzy nie umarł, a miał życie wieczne. W liście do Efezjan w rozdziale drugim, wersety 8-9, czytamy natomiast, że łaską jesteśmy zbawieni przez wiarę. Nie od nas to, lecz Boży to dar. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. Jak widzicie, katolickie nauczanie o zbawieniu za dobre uczynki to zwykły wymysł i sam Bóg nam to mówi. "Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił". Łaska jest czymś na co nie zasługujemy. Ludzie nie zasługują na zbawienie, bo umiłowali grzech, a jednak Bóg nas kocha do tego stopnia, że poświęcił swojego Syna za nas. Nawet teraz, 2 tysiące lat po Jego ukrzyżowaniu, On dalej dobija się i chce wstąpić do naszego życia i prowadzić nas przez nie (Dzieje Apostolskie 3:20) "Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.".
Dodatkowo zbawienia nie można utracić, tak jak kościół rzymski próbuje nam wmawiać. Wystarczy, że raz zwrócisz się do Chrystusa o zbawienie i jesteś zbawiony. Nawet jeśli przestaniesz wierzyć to nie stracisz zbawienia, jedynie dostaniesz mniejszą nagrodę w Niebie za to, że zdradziłeś Boga. List Pawła do Rzymian 8 rozdział wersy 38-39. "Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym".
Jeśli jeszcze nie poprosiłeś Jezusa o zbawienie to polecam zrobić to teraz, bo znaki wskazują, że czasy końca bardzo szybko nadchodzą. Nawet jeśli jesteś ateistą (w szczególności ateistą, bo katolicy mają klapy na oczach i uszach) to nie masz nic do stracenia, a możesz jedynie zyskać.
#chrzescijanstwo #katolicyzm #protestantyzm #bekazkatoli #katolickieherezje
  • 20
@wujaszek_billy ostatnio tak się zastanawiałem nad wiarą i #kosciol. Naszła mnie taka mysl, a raczej pytanie. Po co Bóg dał nam wolną wolę? Przecież jest wszechmogący i wszechwiedzący, więc wie jakiego dokonamy wyboru. Nie możemy go zaskoczyć.
@Grzegosh21: Dał nam wolną wolę dlatego, że nas kocha. Stworzył nas by się nami cieszyć i byśmy my się Nim cieszyli. Gdyby stworzył nas na wzór robotów to by było bez sensu. Bóg wie od samego początku, kto jest zbawiony, ale są też elementy niepewne, które mogą usłyszeć Ewangelię i przejść na dobrą stronę.
@Infrass: No jest, i w czym problem? Tam trafiają tylko ludzie, którzy nie akceptują prawdy. Powszechnie się twierdzi, że tam trafią źli ludzie, a do nieba pójdą wszyscy dobrzy, nawet niewierzący, muzułmanie i homoseksualiści. Otóż nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do nieba trafią ludzie zbawieni, a do piekła wszyscy ci, którzy odrzucą prawdę o Bogu. Dla mnie to sprawiedliwa umowa. Karą za grzech jest śmierć. Człowiek sam
@seba098765: Jeśli człowiek prawdziwie się nawrócił to wiary nie straci, to się zgadzam. Ale różne przypadki się zdarzają, ktoś mógł całe życie wierzyć, aż nagle np. umrze mu żona w wypadku, czy coś takiego.
@kubako: No z tego co pamiętam jak kiedyś chodziłem do kościoła, to tak xD Nawet jakiś czas temu jak remontowałem kuchnię u księdza, to powiedział żebym ciężko pracował to pójdę do nieba. Po hierarchii katolickiej można spodziewać się wielu rzeczy. Narazie jedzą swojego boga w postaci wafelka co niedziele i czczą jakąś królową niebios. Aż strach pomyśleć co jeszcze wymyślą. A i o obowiązkowych sakramentach bym zapomniał.
@wujaszek_billy z tego co wiem to w katechizmie - czyli takim podsumowaniu ich wiary - mają to samo co inni chrześcijanie, czyli zbawienie dla wierzących i traktujących Jezusa jako swego zbawcę. To o czym piszesz to popularne mity budowane chyba gównie przez telewizję. Tak samo zresztą egzystuje w społeczeństwach protestanckich wśród osób które religie traktują powierzchownie. Natomiast ci którzy bardziej się w to angażują zwykle inaczej postrzegają takie detale niż ogół społeczeństwa.
@kubako: No mają zapisane, że muszą wierzyć itd. ale to fałsz, bo dodali swoje wymysły do Biblii. W Piśmie jest jasno napisane :"łaską jesteście zbawieni, a nie z uczynków by się kto nie chlubił". Jedynym warunkiem zbawienia jest zaproszenie Chrystusa do swojego życia i to wszystko. Zrobisz to, masz życie wieczne i fajnie jest. A katolicy do tego dodają dobre uczynki, jakieś wytrwanie i odeszli od jedynozbawczości Chrystusa, robiąc sobie królową
@wujaszek_billy: Oni mają swoje uzasadnienia i interpretacje, Wy macie swoje.
Nie są one tak naciągane jak ci się wydaje, bo ostatecznie setki lat główkowania teologów i filozofów zrobiło swoje. Nie jestem chrześcijaninem, ale interesuję się religiami. Początkowo też chrześcijaństwo (już nie ważne, który z dziesiątek czy setek Waszych odłamów) też traktowałem przez pryzmat powszechnej "wiedzy" opartej w dużej mierze na jakichś dziwnych mitach, przekłamaniach i krzywych interpretacjach.

Większość ateistów zauważyłem (szczególnie
@kubako: Zacznijmy od tego, że Chrześcijaństwo nie jest religią, tylko wiarą w to, co objawił nam Bóg. Religie niewolą ludzi, narzucają im rytuały i systemy wartości, a w Nowym Testamencie nigdzie tego nie znajdziesz. Stary Testament był zbiorem proroctw, rytuałów, nakazów i zakazów dla Żydów, który miał ich przygotować na przyjście Mesjasza. W nowym testamencie owszem, znajdzie się kilka nakazów i zakazów, ale one raczej wyznaczają chrześcijańską moralność, nie są to
Zacznijmy od tego, że Chrześcijaństwo nie jest religią


@wujaszek_billy: Heh, no to jasne, ale nie popadajmy w semantyczne przesadyzmy. Określanie tak religii opartych o chrześcijaństwo nie jest błędem i każdy wie o co chodzi.

Nie korzystam z ludzkich nauk filozofów i innych teologów, bo nauka ludzka może być omylna. Chrześcijaństwo polega na zaufaniu w to, co Bóg nam objawił w Biblii.


@wujaszek_billy: No to przecież ci teolodzy itd zaufali i
@nie_tuzinkowy: Bo to wypaczona wiara i wielka prostytutka opisana w objawieniu Jana. I widzą to wszyscy poza katolikami, bo przeciętny katolik ma w dupie czytanie Biblii i swoją wiarę opiera na tym co ksiądz powie w niedziele na kazaniu. A jak ksiądz mówi, że katolycyzm to jedyna prawdziwa wiara to potem przeciętny Polak powtarza to samo i wyzywa wszystkich innych od heretyków i najchętniej paliłby ich na stosie. Ale już pomijając
Bo to wypaczona wiara i wielka prostytutka opisana w objawieniu Jana. I widzą to wszyscy poza katolikami, bo przeciętny katolik ma w dupie czytanie Biblii i swoją wiarę opiera na tym co ksiądz powie w niedziele na kazaniu.


@wujaszek_billy: Nie wiem kto to jest przeciętny katolik...
„Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

A jak ksiądz
@nie_tuzinkowy: Z tym bratem to ty trochę przyhamuj.

Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

Mamy sądzić, ale sprawiedliwie. Rusz sam głową i przestać korzystać z katolickich interpretacji.

Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (...)

(Mateusz 16:13-20):
13 A gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei