Wpis z mikrobloga

@Amfidiusz serio 850 euro? A jak dobrze widzę minimalna 1400 na rękę tak? To przy dwóch osobach nawet z minimalna można już żyć na naprawdę niezłym poziomie
  • Odpowiedz
@czlapka w dwie osoby jesteś już w stanie żyć na poziomie :)

My wzięliśmy ostatnio salon + dwie sypialnie na obrzeżach Rotterdamu za 820€. Świeżo po remoncie, bajery jak hydromasaż czy kruszarka lodu w lodówce, dwa balkony. Z opłatami mieścimy się poniżej 1k.

https://www.google.nl/search?q=Bredenoord+7+Rotterdam&safe=off&prmd=minv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj18obbo9XaAhVPJlAKHb60Bb4Q_AUIEigC&biw=360&bih=564#imgrc=d5S9ClyB15xAgM:
  • Odpowiedz
Za kawalerkę (48m2) w Amsterdamie (w ringu) płaciłam 1200e z opłatami, ale to było z pół roku temu. Szukanie mieszkania w tym mieście to koszmar ( _)
  • Odpowiedz
@majkel1: Fakt cena nie aż taka wysoka, bo mieszkanie było bardzo ładne i czyste, lokalizacja też bardzo fajna. Ale na wejściu musieliśmy dać 1200e najmu, 1200e kaucji oraz 1200e dla pośrednika, który zaprosił mnie (i kilka innych osób) na oglądanie mieszkania i casting.

Po pół roku szukania stałego miejsca pobytu, w którym można normalnie żyć i nie płacić horrendalnych pieniędzy za klitkę, dałam za wygraną i zapłaciliśmy kolesiowi 1200e za
  • Odpowiedz
@majkel1: Podstawowe pytanie brzmi czy potrzebujesz byc zarejestrowany jako rezydent pod danym adresem. Jezeli tak to od razu cena idzie w gore. Jak poprzegladasz sobie ogloszenia to wiekszosc "tanich" ma napisane "no registration". Za umeblowane 40m^2 blisko centrum Amsterdamu place 1350 + media i to jest raczej super okazja. Przejrzyj sobie funda.nl, pararius.nl, kamernet.nl (tam sa glownie pokoje, ale zdarzaja sie kawalerki), to bedziesz mial rozeznanie.
  • Odpowiedz