Wpis z mikrobloga

W połowie maja wybieram się do #szczyrk na ok. 2 tygodnie. Co polecacie zwiedzić tam oraz w okolicy? Nocleg już mam (w samym Szczyrku). Interesują mnie zarówno spacery po górach jak i zwiedzanie okolicznych miast, chętnie jakieś muzea, itp (na wypadek deszczowej pogody). Mam do dyspozycji auto. Jakie szlaki polecacnie? Okolica mnie zadowoli czy warto wybrać się np. na Babią Górę #babiagora
Jeżeli chodzi już o sam Szczyrk to potrzebuje jeszcze propozycji jedzeniowych, jakie knajpy odwiedzić? Chodzi o typowe restauracje ale też fastfoody (mam lokum bez wyżywienia). Skąd zamówić pizze? Gdzie zjeść kebaba po północy wracając z klubu żeby się nie zatruć? Na szlakach jakieś fajne schroniska, żeby odpocząć i się czegoś rozgrzewającego napić?
Gdzie w weekend dobrze poimprezować? Jakieś kluby, dyskoteki, puby? W jakie dni? W maju jest szansa na dobrą imprezę?
Wypożyczenie roweru. Jest możliwe? Gdzie? Coś w miarę sensowengo będzie, żeby przejechać bez problemu z 30-50km?
Taguje jeszcze okoliczne miasta bo chętnie do nich podjadę (jedno-dwa miasta na dzień) #bielskobiala #ustron #wisla #zywiec #cieszyn #skoczow #czechowice Oczywiście jak jest coś jeszcze w okolicy to piszcie.
#polska #gory #beskidy #beskid #beskidslaski #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Każda wskazówka i propozycja mile widziana.
  • 12
  • Odpowiedz
@maslon: Nocleg mam już opłacony. Ogólnie jadę w większym gronie, wynajmujemy cały dom. Korki korkami ale wyjechać się raczej da, no trudno najwyżej stracimy kilka godzin. Nie wybieram się w majówkę, więc myślę, że tragedii nie będzie, szczególnie w tygodniu.
  • Odpowiedz
@fork75: Małe/Duże Skrzyczne, Szyndzielnia (kolejką linową, lub przez Dębowiec), Klimczok, Błatnia, Cygański Las, Kozia górka, Pilsko, Babia Góra (tu ostrożnie, potrafi przywalić śniegiem w maju/czerwcu, bardzo szybko zmieniające się warunki pogodowe), Żywiec (Park razem z pałacem/zamkiem Habsburgów, rynek, konkatedra w Żywcu), Tresna, Bielsko centrum (rynek, zamek, teatr, katedra św. Mikołaja, dzielnica ewangelicka - jedyny pomnik Lutra w Polsce, Lotnisko z fermą strusi (o ile dalej istnieje)) Biała krakowska (ulica 11 listopada,
  • Odpowiedz
@fork75: ok: jeśli chodzi o szlaki to Malinowska Skała i Barania Góra to bardzo fajna wycieczka. Żar z elektrownią na szczycie to też ciekawe miejsce. Muzea: Pałac w Pszczynie - piękny park, zagroda żubrów i sam pałac - bardzo przyjemne. Muzeum browaru w Żywcu. Cieszyn. Ostrawa - knajpy, kluby(niestety większość komercha dla polskich sebixów.) muzea, Bolt Tower, zoo, parki. Dojazd lepszy niż do Katowic.
W Bielsku - stara fabryka, leśne trasy
  • Odpowiedz
@lurkingbat: @maslon: Super. Dziękuje pięknie. Jeszcze lokale w Szczyrku jak znacie to będzie super. Jedzenie oraz coś do poimprezowania.
Jak ktoś ma coś jeszcze do dodania to zapraszam. Jadę tam na 2 tyg więc czasu do zagospodarowania dużo. Oby tylko pogoda dopisała.
  • Odpowiedz
@fork75 W Szczyrku naprawdę nie ma w sezonie nic oprócz tłumów Januszy i Grażyn, więc lepiej wcześniej rano wyjeżdżaj na wycieczki żeby nie utknąć na kilka godzin.
  • Odpowiedz
@maslon
@Valarin
kurde co jest z Wami nie tak? piszecie jakby szczyrk był co najmniej milionowym miastem #!$%@? od rana do nocy korkami. a prawda jest taka że korki są głownie w weekendy a w tygodniu do BB dojedziesz o każdej porze w 25 minut - tak samo do Wisły. i tu @fork75 jeszcze mowi że jedzie w polowie maja a nie w lipcu, sierpniu czy sezonie narciarskim więc o czym wy
  • Odpowiedz