Wpis z mikrobloga

@mirra90: moje parametry praktycznie takie same i niestety to są okolice 1000kcal.
Wnioski:
1. możesz po solidnym biegu w miarę lekkie danie zjeść bez wyrzutów sumienia
2. bieganie nie jest najlepszą metodą na zrzucenie kilogramów ¯\_(ツ)_/¯
@mirra90: ani od pulsu ani czasu specjalnie nie zależy. Biegając w dychę w 30min spala się praktycznie tyle samo co biegając dychę w 60. W (bardzo) dużym uproszczeniu każdy przebiegnięty kilometr spala tyle kcal ile waży osoba biegająca.
@mirra90: u mnie 10 km (tempo ~5:30) wg Endomondo to jest jakieś ~450-490 kcal, to jest dopiero załamka (godzina pałowania się żeby spalić pół porcji frytek?). Przy czym nalezy zaznaczyć, że ważę dużo mniej niż Ty.
@Kinja Odpaliłam z ciekawości razem endo i runtastic i wyniki są zbliżone. @enron Bieganie jest ok na spalanie ale jak się biega mniejszym tempem bo tak to tylko dla poprawy kondycji - no i na tym mi póki co zależy ale te kcal to przesada bo to połowa tego co jem. Ech i teraz wybrać czy jeść więcej czy biegać mniej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@WuERA Chciałabym zatem
@Kinja Odpaliłam z ciekawości razem endo i runtastic i wyniki są zbliżone. @enron Bieganie jest ok na spalanie ale jak się biega mniejszym tempem bo tak to tylko dla poprawy kondycji - no i na tym mi póki co zależy ale te kcal to przesada bo to połowa tego co jem. Ech i teraz wybrać czy jeść więcej czy biegać mniej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@mirra90: no
@aikonek: @mirra90: 1km biegu w tempie ~5:30 to 75-80kcal.

Jezeli checie porządnie spalić kalorie to rzeczywiscie HIIT, albo porzucać żelastwem na siłowni, efekt "afterburn" czyli powysiłkowego spalania kalorii czyt. podwyższonego metabolizmu jest największy z wszystkich aktywnośći fizycznych.