Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracazdalna

Siema mircy
Jutro mam rozmowe przez Skype w sprawie zdalnej pracy do USA jako programista
Teraz pytanie, jak wyglądają stawki w takim przypadku?
Podejrzewam że tak samo jak w Polsce, ale gdzieś jest we mnie nadzieja że jednak można zostać w ten sposób #programista15k
(np ciut dziwne by było gdyby za tą samą pracę w tej samej firmie ktoś zarabiał 3x więcej tylko dlatego że urodził się w USA)

Kolejna sprawa: jak wygląda papierkologia w sprawie takiego zatrudnienia? #prawo

P.S.
Trzymajcie za mnie kciuki ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pozdrawiam
  • 15
@Blitzkrung
Sorki ale nie wiem, mogę sprawdzić zaraz

W ogóle zobaczmy taką hipotetyczną sytuację:
Mamy firmę X mającą programistów z USA i zdalnych, np z Polski
John zaczął tam pracować i pracował na miejscu, zarabiał 6000$ miesięcznie (mniej więcej tyle robi junior w USA), po jakims czasie poprosił szefa czy może pracować zdalnie, bo ma ochotę zamieszkać w dajmy na to Malezji. Jeżeli firma jest zamordystyczna to oczywiście go nie puszczą, ale
@Blitzkrung: Massachusetts

Jeszcze jedno rozwiązanie problemu płac mi przyszło do głowy.
Mogą mieć oddział X-Europe który jest tak jakby osobną firmą, robi to samo a płacą mniej i kiwanie na tym że ktoś się urodził nie tam gdzie trzeba jest wtedy "zacierane".

Ale możliwe że już kombinuję za bardzo
@Blitzkrung
Wow, dla mnie 30k$ to byłby kosmos, a Ty z 50k$ wyskakujesz :D

To po kolei:
W c++ ogarniam jako tako nowsze standardy, składnia przenoszenia, lambdy, wiem co to konstruktor kopiujacy, przypisania i przenoszący i wiem jak ich używać, jakieś tricki z dziedziczenia też znam, wiem jak vtable działa np.
Ogarniam jakieś podstawowe wzorce projektowania, chcociaż w sumie nie miałem na studiach tego jeszcze.
Mam minimalne doświadczenie zawodowe w c++ (1