Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy.
W związku z upgradem domowej sieci w swoim dosyć już leciwym laptopie SAMSUNG R530-JT50PL zamienilem istniejąca kartę sieciową Wifi 2,4GHz Atheros AR9285 na kompatybilną kartę WiFi ale w standardzie 5GHz Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW).
Przed montazem odinstalowalem stery do starej sieciówki, po wymianie w Windowsie 7 zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony intela
Sterownik sie zainstalował poprawnie, niestety twierdzi uparcie ze nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10). Moduł Bluetooth działa poprawnie. Pomyslalem ze dobra okazja zeby zaorac starego Windowsa, niestety po reinstalacji to samo.
Wobec tego zainstalowałem Windowsa 10 liczac ze bedzie miał nowsze sterowniki albo inny tryb obsługi tej karty, niestety nadal ten sam błąd "nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10)" Zmienialem sterowniki tez na starsze wersje

Pomyślałem ze karta uwalona, wiec uruchomiłem Linux Mint z pendrive i o dziwo pieknie odnalazł sprzet i wycisnał z niego 350 megabitów.

Wobec powyższego jestem w kropce, jakieś pomysły jak zmusić winde do obsługi tej karty?
Odpowiadajac na temat Bios - mam najnowszy juz nie bedzie nowszysch do tego modelu.

#komputery #pcmasterrace #informatyka #laptopy #pc #it #internet #siecikomputerowe #sieci #wifi
  • 3