Wpis z mikrobloga

@pk347: Żeby była jasność to nigdy nie oddałem głosu na PiS ale myślę, że powoływać się na to że ktoś z drugiego końca globu wie lepiej o sytuacji w kraju niż ludzie w nim to trochę słabe.
  • Odpowiedz
Ja nie jestem żadnym pisowcem [...] ale widzę, że to pierwsza która realizuje co obiecała przed wyborami

@piter259: Taa, zwłaszcza podwyżkę kwoty wolnej od podatku dla wszystkich.
  • Odpowiedz
@xbonio dla pisu ważniejsze programy rozdawnicze, domyślam się że przeciętny wyborca i tak nie wie co to jest kwota wolna. Liczy się, że PiS dał pieniądze na dzieci dał mieszkanie i jakieś tam inne. Liczy się ze coś dał.
  • Odpowiedz
@xbonio dla mnie to poprzednie rządy wyglądają bardziej na populistyczne, które nic nie zrobiły dla ludności a działały tylko w interesie obcego kapitału, a obiecywali wiele. Poza tym przed wyborami PO była przeciwna 500+ a po wprowadzeniu tego nagle oni to 'zrobiliby lepiej' to jest dopiero populizm i demagogia.
  • Odpowiedz
Nawet Chiny uważają PiS za partie populistów xDDDDD


@Reepo: Bo, jak mówi stare chińskie przysłowie: 這就是他們如何寫你,他們如何看你。 Tak cię piszą, jak cię widzą.
  • Odpowiedz
@piter259: czy interesem narodu jako całości jest rozdawnictwo pieniędzy wbrew wzrastającemu zadłużeniu PKB? Czy naprawdę według Ciebie najlepsza jest polityka uprawiana przez PiS: "po nas choćby potop"?
  • Odpowiedz
@PhoenixSoul polityka gospodarcza PiS to zwykła polityka lewicy rozdawnictwo i protekcjonizm. Tyle, że poprzedni rząd rozdawał obcemu kapitalowi a obecny obcemu kapitalowi i ludności przy lekko mniejszym zadluzaniu. Myślisz, że jest taka siła polityczna w Polsce, która by postawiła na gospodarkę?
  • Odpowiedz
@Reepo nie, żeby coś ale potoczne znaczenie to jedno a oficjalne to drugie. Jeżeli chodzi o oficjalny termin, populistyczna partia to taka odwołująca się do głosu ludu, co w teorii brzmi naprawdę świetnie. Lud chce tego to dajemy mu to itp. a w terminologii potocznej chodzi o takie ugrupowanie, które obiecuję to co lud chce tylko po to, żeby dostać władzę, czy zrealizuje to czy nie to inna sprawa ( ͡
  • Odpowiedz