Wpis z mikrobloga

@Marcinowy: Problem jest taki że przelew bankowy elixir długo idzie a to przy wahaniach ceny niszczy ten rynek. Trzeba stosować szybkie przelewy lub wystawiać oferty z kilkoma dużymi bankami, wtedy jest duże prawdopodobieństwo że ktoś ma konto w tym samym banku i przelew szybko dojdzie.

Zachęcam do wystawiania tam swoich ofert, niech sobie leżą. Można nawet ustawić o ile oferta ma być np. wyższa od aktualnego kursu i sama się aktualizuje.
Zachęcam do wystawiania tam swoich ofert, niech sobie leżą. Można nawet ustawić o ile oferta ma być np. wyższa od aktualnego kursu i sama się aktualizuje. Na localbitcoins można ładnie zarobić ;)


@cyberpunkbtc: ''Pracujesz'' na LocalBitcoins? ;)
Możemy na PW porozmawiać?
@Marcinowy: Zależy od rynku zbytu ale na localbitcoins ceny są sporo wyższe od innych giełd. To właśnie ze względu na tą poniekąd "anonimowość" ;)

Niektórzy handlują tam bardzo mocno. Mają cały czas aktywne oferty i kupna i sprzedaży.
Ustawiasz sobie limit za jaką wartość ktoś może od ciebie kupić lub sprzedać. Przedział np. 20zł -5000zł
Ustawiasz o ile procent ma być wyższa cena sprzedaży i o ile niższa od aktualnego kursu.
@Marcinowy: Myślę że dobrym pomysłem jest tutaj wystawienie ofert sprzedaży i kupna mając kilka kont w popularnych bankach w Polsce. Wtedy automatycznie każdy chętniej kupi jak widzi że masz konto w jego banku bo wyśle Ci przelew a ty go widzisz natychmiast, handel może się wtedy odbyć w kilka minut.
@yakuz: Kiedyś handlowałem. Nie miałem z tym żadnego problemu.
Masz możliwość zweryfikowania tego. Możesz poprosić kogoś zanim przelej ci siano żeby wysłał ci fotkę np. swojej karty kredytowej, z zakrytą częścią nr itp. Następnie weryfikujesz czy przelew przyszedł od takiej samej osoby i tyle.
Masz możliwość zweryfikowania tego. Możesz poprosić kogoś zanim przelej ci siano żeby wysłał ci fotkę np. swojej karty kredytowej, z zakrytą częścią nr itp. Następnie weryfikujesz czy przelew przyszedł od takiej samej osoby i tyle.


@cyberpunkbtc: Ale jak to niby pomoże?
@cyberpunkbtc: To ty nie zrozumiałeś @yakuz. Nie chodzi o to że ktoś ci nie wyśle przelewu i będzie się domagał bitcoinów albo będzie kręcił aferę z supportem banku że wysłał ci przelew a bitcoinów nie dostał. Chodzi o to że podeśle ci pieniądze z wyjebki (włam na konto bankowe, vbklip), od ciebie dostanie bitcoiny, a ty następnego dnia będziesz miał zamrożone środki i wizytę prokuratury, a po bitcoinach ślad zaginie.
@SHA256_NSABACKDOOR_SATOSHI_CIA: Przecież na to są tak małe szanse że szkoda gadać. To powodzenia z giełdami. Ciekawe czemu BitBayowi nie zablokowała prokuratura wszystkich kont bo ktoś wpłacił tam pieniądze z przestępstwa. Bardziej należy się bać fraudów a nie idiotycznych pieniędzy z przestępstwa.
To tak kretyński powód do strachu że szkoda gadać. Pieniądze z przestępstwa na koncie i przelewem je ze śladami. Ja #!$%@?, myślcie trochę
@cyberpunkbtc: Dzięki za rozpisanie :-)
W sumie to nie głupim pomysłem jest wykorzystywanie systemu BlueMedia czyli ładujesz konto na parę K a następnie płacisz 5zł za przelew i każdy zadowolony. Przy sprzedaży na np. 500zł - od tego 4% to jesteś zarobiony 20zł - 5zł przelew = 15zł do kieszeni.
A jak się doda obsługę innych metod płatności to może być ciekawie ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡
@Marcinowy: Baaardzo duże prowizje ludzie biorą za handel w cztery oczy. Określasz tam jakieś miasto, odpowiadające Ci godziny itp. Np. jakieś miejsce publiczne, kawiarnia czy coś.
Ja nigdy z tego nie korzystałem i nie wiem do końca jak przeprowadzić taką transakcję, więc nie zachęcam. Myślę że to odbywa się tak że spotykacie się fizycznie. Ktoś ci daje gotówkę, ty ze smartfona zamykasz transakcję na localbitcoins. Tylko wiesz, tu jest ten moment
Prowizje w takich przypadkach dochodzą do bardzo wysokich. 20, nawet 30%


@cyberpunkbtc: Z 10K - 2/3K dla Ciebie dobry biznes ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko no właśnie, te ryzyko. Nie wiesz czy jakiś jego kolega Ciebie będzie śledził a wieczorem wbije kosę czy coś innego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Skopiuję sobie ten tekst co napisałeś i wyślę Ci na PW abym mógł łatwiej