Wpis z mikrobloga

No i dupa, no i pochodzone do przedszkola ( ͡° ʖ̯ ͡°) Syn lvl 3 nigdzie się nie dostał, teraz musimy czekać do 13 czerwca na ewentualne wolne miejsca. Pierwsza rekrutacja w życiu i już mu nie wyszło w wyścigu szczurów.

Przecież za 3x średnia krajowa (dwie pensje i DG) można sobie poszaleć i żyć jak król, spłacić kredyt, wysłać dzieci do Montessori i w ogóle robić co dusza zapragnie. Gdybyśmy tak chociaż żyli na kocią łapę, to moglibyśmy podciągnąć pod samotne wychowywanie. Szkoda gadać... zostaje założyć żonobijkę, wyciągnąć Kustosza Mocnego w plastiku i porozmawiać pięściami z rodziną... może klika punktów wpadnie.

#warszawa #rekrutajca #przedszkole #gorzkiezale
  • 83
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: Ale skończył już 3 lata? Jeżeli tak to gmina ma obowiązek ogarnąć darmowe przedszkole. Poza tym nie wiem jak u Ciebie ale u mnie było tak że jak oboje rodziców pracują to jest więcej punktów niż dla bezrobotnych.
  • Odpowiedz
@biuna: Faktyczni jest taka możliwość w przypadku braku chętnych, ale tu decyzję podjęło kuratorium - nadzór z góry. Podczas zatrudniania mnie czy koleżanek w prywatnych miejscach, nikt do kuratorium o zgodę nie występował, była to samowola dyrektora.
  • Odpowiedz
@Luko tu się właśnie zastanawiam jak jest... Bo rocznikowo jest już 3 latkiem, chociaż urodziny ma na koniec października (do szkoły będzie szedł w roku szkolnym razem z rocznikiem przecież). Oboje mamy etaty, choć żona jest jeszcze na macieżyńskim z młodszą.
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: To musi mieć ukończone 3 lata i takich biorą w pierwszej kolejności, nie ważne czy biedny czy bogaty czy patol czy nie. Za rok dostanie się na pewno. Ale BTW ja miałem taką sytuację z synem był w podobnej a nawet gorszej sytuacji bo był ze stycznia(a Twój będzie już miał we wrześniu prawie 3), ale polatałem po przedszkolach na początku września i trafiło się miejsce w jednym z
  • Odpowiedz
@Luko już nie, bo przeniosłem tyłek na Nowodwory. Bez sensu cesus dnia urodzin. Przecież do szkoły idzie razem z rocznikiem. Taki urodzony 2 września pójdzie dopiero jako 4 latek, bo przecież 1 września był jeszcze 2 latkiem ()
  • Odpowiedz
@Talaj jak pisałem, może być rozwód, alimenty i ograniczenie, a na kocią łapę mieszkać z nowym partnerem, z którym ma faktyczną wspólnotę majątkową.

@Luko sprawdzałem teraz ustawę:

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym,

w którym dziecko kończy
  • Odpowiedz
@robertx: wszyscy powinnismy być równi dla Państwa, czemu akurat op ma wydawać więcej za opiekę nad dzieckiem? tylko dlatego, że się postarał i więcej zarabia od patusów? Na pewno więcej się dokłada do wspólnej kasy więc jasne jest, że wymaga.
  • Odpowiedz
@robertx: @sarmatawkapciach: No i to mnie właśnie #!$%@?... gość ma swoją DG, żeby było lepiej, ale nie - JAK ZARABIA TO NIECH PŁACI!!! To po cholere #!$%@?ć na tej DG, jak bez niej dostałby ten żłobek za darmo xD Rozwala mnie już ten system socjalny w tym kraju, dosłownie... Andżele i Sebastiany nie robiąc nic są w stanie wyciągnąć razem 4000zł miesięcznie, to po co normalni ludzie mają
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: Mieszkam na wsi, mimo że #programista15k, ale to jest naprawdę ciekawe. Mieliśmy właśnie rekrutację do przedszkola. 20 miejsc, 11 podań, odrzucono 1 podanie, prawdopodobnie dlatego że dziecko ma 2 lata, a to jednak przedszkole 3 lata minimum (bądź blisko 3). Listy przyjętych zostaną ogłoszone niedługo, taki stres że ho ho, dostanie się czy nie, w końcu 0,5 dziecka na miejsce.
Wiem że miasto ma sporo plusów,
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: @trololo55: ogarniałem przedszkole w Warszawie i w aktualnym miejscu zamieszkania i nie spotkałem się z tym żeby bezrobotni mieli jakieś przywileje, wręcz przeciwnie dodatkowe punkty były za to że oboje rodziców pracuje.
  • Odpowiedz
nie dziwię się OPowi że ma ból dupy


@Pisq: Ja się dziwię. Trzy ŚREDNIE krajowe to wiadomo, że będzie się w górnej części stawki. No w końcu średnia się nie bierze znikąd...
  • Odpowiedz
@sarmatawkapciach: skoro masz o to taki boldupy że ktoś sobie żyje na kocia łapę to czemu w ogóle brałeś ślub i ten kredyt o którym tak ciągle gadasz, chciało się żyć na poziomie xd to płać za prywatne przedszkole i spłacaj ten nieszczęsny kredyt 5lat później niż planowales, widzisz sam biezesz benefity na dziecko jak ta patologia o której mowa
  • Odpowiedz