Wpis z mikrobloga

#sokoolrings

Aaaa zapomniałbym o sobocie :D
Tak ja wcześniej głównie stanie na rękach i rózne wariancje oraz nogi:
Pistolety - ostatnio robiłem 5x2 z 15kg
Żurawie - wcześniej był martwy na jednej nodze taka zamianka teraz

I pytanie, ktoś z was ogarnia dobrze żurawie? Jakieś wskazówki? Czuje duży nacisk na rzepki, niezależnie ile dam sobie miękkiego pod kolana. I to różnie przy wąskim/szerokim ustawieniu nóg, przy negatywach/z odpychaniem/połówkowych ruchach też.

#mikrokoksy #silownia #kalistenika
  • 12
@sokool: ja robie żurawie na takich matach fitnes, daje dwie na grubość i jest spoko, nie są miękkie ale i nie gniotą tak więc dobrze trzymają kolano i jest spoko, 100% neutralne.

co to jest 5x2 pistolety? 5 powtorzen 2 serie?
@sokool: jaki sens mają 2 repsy? ;d
jak sie rozciagac by trzymac rónowage na pistolecie
na elwej nodze jak mam lekki ciężarek przed sobą daje rade aczkolwiek zdarzy mi sie przechylic do tylu... ale wstaje bez problemu. Na prawej wstac mi cholernie ciezko, czuje brak rozciagniecia
@50HerbatGreya: a iloma powtórzeniami chciałbyś robić siłe? :)

Może techniki Ci też brakuje. Rozciągnięcie pomaga nadrobić braki w sile również. A jak robiłeś dotychczas? Z rozciągania możesz robić coś pod skłon i pancake :)
@50HerbatGreya: Jasne następnym razem jak będę chciał napisać że robiłem na triceps ez bar dirty 30s, to będę pisał po naszemu,że robiłem brudne trzydziestki łamanym gryfem...

@sokool: Z gumą to jest naprawdę fajne ćwiczenie, ALE tylko jako wariacja na chwilę, bo głównie pracuje dolna część HAMSTRINGA, przy kolanie, jak zrobisz konkretnie to na następne dni poczujesz właśnie tam "zakwasy".

Ogólnie wariacji przeróżnych ćwiczeń na dwugłowe uda jest całe mnóstwo. Np
IntruderXXL - @50HerbatGreya: Jasne następnym razem jak będę chciał napisać że robiłe...
@sokool: Chodzi o to że jeżeli robiłbyś tylko to ćwiczenie na dwugłowe, to zaniedbujesz górną część dwugłowych, przy pośladach. Jest pewien wyjątek, jeżeli masz specjalną ławkę GHR, to eliminujesz ten problem, i cały dwugłowy pracuje.

Jeżeli zależy ci na rozwoju dwugłowych, to podszedł bym do tematu kompleksowo. Czyli ciężkie wielostawy + izolacje.

Do wyboru całe mnóstwo ćwiczeń. Ciężkie - GM (przeróżne warianty), RDL, Stiff-leg DL, Box squats (prawidłowo wykonywane), do tego