Wpis z mikrobloga

Dysk ram procesor czy karta graficzna? Dodam że dysk jest na wykończeniu i często słuchać jak przestaje pracować i po paru sekundach się odpala, wtedy mam freeza kompa ale po chwili wraca do normy. Oststnio zrobiłem też OC z 2.4 GHz do 3.0.
C2q q6600
8gb ramu w dwóch kościach Goodram 1333mhz
I GTX 560ti
Komp już leciwy ale przydaje.
#informatyka #kiciochpyta
SuchyArbuz - Dysk ram procesor czy karta graficzna? Dodam że dysk jest na wykończeniu...

źródło: comment_i63v0jGUBXpeE6FHnBLcYcSw3fwFlSBM.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuchyArbuz: nie możesz zrobić testów tylko pytasz na mirko?liczysz na pewną odpowiedź po zrzucie ekranu? ram,hdd,grafikę i procka przetestujesz w prosty sposób i sam sobie odpowiesz,ale nie ktokolwiek widział ktokolwiek wie.przywróć domyślne w biosie najpierw a nie clockujesz jakiś shit,co ci to dało że z 2.4 zrobiłeś 3.0? bitcojny szybciej lecą czy co?
  • Odpowiedz
@cotosietutajstanelo: piszę że oc zrobiłem bo może to mieć jakiś wpływ... pytam bo takie bluescreeny czy c--j wie co często mają swoje typowe przyczyny. Myślisz, że nie przywracałem? Takie ironiczne pytania w dupe se wsadź (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: ram sie skanuje 5 min,dysk sprawdzisz np hd tune czy crystal disc,procesor i grafikę np furmark,oddaj go do serwisu jak nie masz czasu sobie samemu odpowiedzieć i liczysz na odpowiedź z d--y.Objawy podchodzą pod różne usterki więc bez testowania nie postawisz jednoznacznej diagnozy.i to nie jest blue screen co wkleiłeś jakby co...
  • Odpowiedz
  • 0
@cotosietutajstanelo "c--j wie co" jest w tym zdaniu kluczowe. HD tunem testowałem i mam badsectory, tylko głęboki format by pomógł, procesor i grafika po zagrzaniemu nie ma objawów a ten ekran wyskakuje jak chce. Liczę na odpowiedź z d--y żeby mnie nakierować co to może być bo naprawiać go nie ma sensu i wolę wymienić poszczególne elementy. A jak koszt przerośnie wartość to wtedy kupie nowego.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: no to zrób testy kolego,to się dowiesz czy kupować nowy czy ratować,nikt po takim screenie ci nie odpowie jednoznacznie co masz robić,dysk ma bady więc podmień na dobry,to pierwszy krok,a jak masz ochotę na nowego kompa to się nie zastanawiaj i zmień.Twoja decyzja a nie wykopu.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: a gdzie ty masz tu szczegóły?stan dysku?info czy memtest przeszedł,temperatury grafiki i procka pod obciążeniem i bez?zrzut z hwmonitor,cokolwiek?no k---a gdzie?zrób mem testa,bo objawy pasują,ale jak nie zrobisz to się nie dowiesz,może być też zasilacz,mogą byc kondensatory w zasilaczu lub na płycie.
  • Odpowiedz
@cotosietutajstanelo: xD Nie wyceniam na odległość. Albo przyjdą i dadzą przyjrzeć się problemowi przez kogoś ogarniętego albo odsyłam do kościoła. Widzę, żeś doświadczony i wiesz, jak ludzie mylą nazwy komponentów i nie potrafią wyjaśnić co się właściwie stało. Są wyjątki ale to śladowe ilości.
  • Odpowiedz