Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie zniżek ubezpieczenia. Jest sobie przyczepa rolna, której właścicielem jest mój ojczym. Czy opłaca mi się wziąć poprzez darowizne/sprzedaż/dopisanie jako współwłaściciel, żeby "szybciej" rosły mi zniżki? Aktualnie mam jeden samochód na współwłasność z mamą od pół roku. Mam 22 lata. Warte zachodu jakieś taki kombinowanie?
Pytanie numer 2: Czy jeżeli moja mama ma maks zniżek i dajmy na to ja będę miał kolizję samochodem to jej też poleca zniżki? Czy można wykupić ochronę zniżek podczas trwania ubezpieczenia? Kończy się pod koniec czerwca. Czy jest to opłacalne?

#ubezpieczenia #motoryzacja @mfind @Ubea_pl @Jestem_Tutaj
  • 5
Aktualnie mam jeden samochód na współwłasność z mamą od pół roku


@victordeleco2: historia ci leci bez wzgledu na to, czy jestes wlascicielem/wspolwlascicielem przyczepki

Czy jeżeli moja mama ma maks zniżek i dajmy na to ja będę miał kolizję samochodem to jej też poleca zniżki? Czy można wykupić ochronę zniżek podczas trwania ubezpieczenia? Kończy się pod koniec czerwca. Czy jest to opłacalne?


@victordeleco2: polecą, zależy od towarzystwa, zależy od towarzystwa
@victordeleco2: Tak samo zniżki będą Ci rosły jak na auto (dodatkowo nie każde TU akceptuje zniżki wypracowane na przyczepce) więc nie ma sensu, skoro już jesteś współwłaścicielem auta.

Tak, mamie też poleci część zniżek. Ochrona utraty nawet tutaj wiele nie da, bo tak czy inaczej szkoda zostanie zaraportowana i wszystkie inne towarzystwa przy wykupywaniu następnego ubezpieczenia będą tą szkodę widziały.
@victordeleco2: ochrona zniżek jest tylko na konkretny samochód i tylko w tej jednej firmie, w której jest wykupiona. Ochrona zniżek nie uchroni Cię przed zapisaniem szkody na Twoje i współwłaściciela konto. Po prostu ta szkoda nie będzie brana pod uwagę przy wyliczeniu wznowienia w firmie, w której ochrona zniżek była wykupiona.