Wpis z mikrobloga

Przecież kościół płaci podatki


@Bunch: kościół nie płaci podatków od dywidendy ani podatku od nieruchomości. Księża płacą podatek zryczałtowany w śmiesznej kwocie.

jeżeli myślisz, że Katolicyzm, Islam itd działają sobie, na słowa "Bóg jest, bo tak i co mi zrobisz, tak mi się wydaje, masz to uszanować " to jesteś zwykłym
  • Odpowiedz
@harpiowata: Żeby teoria naukowa została uznana za nieprawidłową wystarczy jedno twierdzenie, które ją neguje. Zapytam zatem bardzo spokojnie, dodam iż nie mam uprzedzeń do żadnego człowieka oraz do żadnego poglądu czy tam nurtu myślowego.
Zakładając przypadek, że homoseksualizm to norma, a nie zaburzenie oraz zakładając, że sto procent populacji byłoby homoseksualne to czy w wyniku istnienia tylko i wyłącznie par homoseksualnych możliwa byłaby dalsza reprodukcja w celu osiągnięcia kolejnego pokolenia gatunku?
Kontr pytanie:
Zakładając przypadek, że heteroseksualizm to norma, a nie zaburzenie oraz zakładając, że sto procent populacji byłoby heteroseksualne to czy w wyniku istnienia tylko i wyłącznie par heteroseksualnych możliwa byłaby dalsza reprodukcja w celu osiągnięcia kolejnego pokolenia gatunku?
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w większości przypadków nie można kategoryzować zagadnień tylko do odpowiedzi tak/nie, jednak tutaj taka kategoryzacja jest
  • Odpowiedz
@Siotson samo rodzenie dzieci to tylko jedna z korzyści dla państwa i moim zdaniem nie powinno być głównym kryterium. Jakość obywatela jest dużo ważniejsza + ogólny poziom szczęścia jednostki.
  • Odpowiedz
@harpiowata: problem polega na tym, że małżeństwo to w np. Polsce nie jest żaden przywilej (ludzie specjalnie nie biorą ślubu, bo dzieci samotnych matek mają więcej punktów, żeby się dostać do przedszkola) więc dla mnie zdanie z obrazka jest oczywiste. Moim zdaniem nie powinno być czegoś takiego jak stan cywilny i małżeństwa państwowe. Wystarczyłby jakiś testament u notariusza lub coś w stylu oświadczenia, że taka i taka osoba powinna być
  • Odpowiedz
@harpiowata: Dobrze kombinują ale dalej mają dziure w mózgu. Małżeństwo nie jest prawem tylko dokładnie jest przywilejem. Przywilejem dla par zdolnych do prokreacji. Taka istota przywileju jest, że nie każdy go otrzymuje. Niech lepiej zajmą się walkąz deputatami węglowymi, barbórkami i wczesniejszymi emeryturami itd itp
  • Odpowiedz
@GotoFinal: Rzadko się spotyka zrównoważone i logiczne argumentowanie, fajnie. Ja na to patrzę tak jak na daltonizm -- tak jak daltoniści inaczej widzą kolory tak i homoseksualiści inaczej widzą płcie. Czy można to nazwać "zaburzeniem"? Pewnie zależy od definicji. Natomiast tak jak daltoniści nie mogą być zawodowymi kierowcami tak i związek osób homoseksualnych nie wszystkie funkcje rodziny spełnia.
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam urzędnik nie jest od oceniania prawdziwości Boga. Są wymagania jasno opisane odnosnie rejestracji religii i jest nie pojęte że nikt nie przyklapal wniosku. Rozumiem że dla urzędników/agentów kleru to jeśli nikt nie zabija w imię Religi to ona nie ma prawa być zarejestrowana? Mamy wymagania i jeśli są spełnione wniosek musi być klepniety
  • Odpowiedz
Nie ma to jak kopiowanie amerykańskich memów dotyczących ich prawa, które kompletnie nie mają nic wspólnego z polskim prawem. Jako, że sytuację podatków wyjaśniono wyżej, to dodam tylko jedno. Nieznajomość prawa szkodzi, i to również dotyczy Prawa Kościelnego. Powinniście wiedzieć, że zgodnie z prawem Kościoła ksiądz nie ma prawa pobierać żadnych pieniędzy za żadne sakramenty, jak i również nie może wykorzystywać w prywatnych celach pieniędzy ze zbiórki "na tace", która jest przeznaczona
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam jeśli twoja firma spełnia wymagania to śmiało. No albo szanujemy prawo albo nie. Jeśli jest głupie to trzeba je zmienić a nie "Tych przepisów nie mamy zamiaru respektować bo nie i co nam zrobisz" nosz #!$%@?
  • Odpowiedz