Wpis z mikrobloga

Mirki, mam moto, a w moto zegar jak na załączonym obrazku (tyle że bez mph, samo km/h, mniejsza o to). Licznik przebiegu, tam gdzie zaznaczone czerwonym prostokątem, ma usterkę, a mianowicie nie wyświetlają się niektóre kreseczki w tym dolnym rzędzie. Ma tak odkąd go kupiłem. Rozebrałem te całe zegary i doszedłem do wniosku, że te niektóre nóżki którymi LCD łączy się z płytką drukowaną mają luz. Ze mnie elektronik jak z koziej dupy trąba, nie znam się na tym zupełnie, dlatego pytam się Was jaki może być szacunkowy koszt naprawy tego defektu, no i komu najlepiej zlecić takie coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motocykle #elektronika #elektroda #pytaniedoeksperta #mirkopomusz
Pobierz darkroman - Mirki, mam moto, a w moto zegar jak na załączonym obrazku (tyle że bez mp...
źródło: comment_g7IebjA5EZRwA9XqM6wAQC9EQ9rim2Bk.jpg
  • 5
@darkroman: czemu nie zrobiłeś zdjęcia?, może tak poprostu ma być czasami nie używane nóżki się zostawia ale nie lutuje bo są odpowiedzialne za wyswietlanie pół które nie są używane, jakbyś zrobił zdjęcie to można by zobaaczeć czy to sie urwało czy nie.
@w_gs Dzięki za opinię. To lepiej dla mnie żeby wyświetlacz był dobry, czy odwrotnie, zbyt małe napięcie na tym pierwszym pinie (cokolwiek by to nie znaczyło) wiąże się z jakimś poważniejszym defektem?
W F650GS bywają takie kwiatki - najczęstsza przyczyna to przetarcie przewodu w wiązce kabli w okolicach główki ramy choć nie można wykluczyć awarii elektroniki.
EDIT: Tutaj powinieneś coś znaleźć.