Wpis z mikrobloga

Ile może kosztować wymiana oleju(jako usługa) lub tzw. mały przegląd w aso #peugeot ? Silnik DV6ATED4(1,6 HDI 92), filtr 1109 ay, tyle że w #citroen Xsara Picasso.
W aso Citroena krzyknęli jakąś nieprzyzwoitą kwotę 400 czy 500 złotych za samą (!) wymianę oleju, co jest ceną kuriozalną i odpuściłem.
W Peugeotcie też tak drogo?

Uprzedzając pytania, tak, uważam, że w ten sposób łatwiej będzie potem odsprzedać xD
#samochody #motoryzacja
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PrinsFrans: Citroen i Peugeot w większości mają wspólne salony i serwisy, cenniki też są praktycznie takie same dla zbliżonych modeli. Więc tak, będzie tak samo drogo.

@Czipsu: Francuskie aso to dla mnie obszar póki co nieznany. W Oplu za 200 miałbym do Astry dexos2 z filtrem i robotą, dlatego nie wiem, skąd oni w Citroenie to wzięli.

Po cenie rynkowej za filtr plus olej wychodzi max 150-200. Ale w sumie mogę kupić ori filtr i w jakiejś Skodzie, czy Oplu stempel w książce okaże się dużo tańszy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
@plastic11 to że Ty tego nigdy nie robiłeś nie oznacza że nikt nigdy tego nie robił ;) praktycznie każdy kto kupuje nowy samochód serwisuje go w ASO.

Na 600 PLN wyceniono mi niedawno standardowy roczny przegląd. Wymiana oleju i wszystkich filtrów, kontrola klocków, świec, płynów i diagnostyka komputerowa. Do tego mycie auta z zewnątrz z woskowaniem.
@Mithrindil: A jakie masz auto? Jeśli chodzi o nówkę to nawet bym do żadnych Mirków nie podjechał, bo mimo wszystko aso chyba jednak bardziej godne zaufania, ale jeśli szukać oszczędności to co najwyżej z własnym olejem bym przyjeżdżał (wolę lepsze, niż te jakie zazwyczaj mają w aso).
Tutaj auto ma kilka lat, ale sądzę, że z książką łatwiej później go odsprzedam, bo na dobrą sprawę wymiana oleju i przegląd (poza hamulcowym
@PrinsFrans: Citroen C3, pierwszy serwis się zbliża. Służbowy to Opel Astra z 2012 bodajże.

Wcześniej miałem 2003 Audi A4 i za przegląd w niezłym ale nieautoryzowanym serwisie płaciłem 200PLN. To był koszt wyłącznie robocizny, tj. wymiana płynów, wymiana żarówek, wymiana jakichś części (o ile to są drobne rzeczy) itd. W cenie jest jeszcze pełna diagnostyka komputerowa. Na koniec dostałem piękny raport co jest w samochodzie do zrobienia z wyszczególnionym co musi
@PrinsFrans: a co do wpisów w ASO - zastanów się czy warto dokładać te 200-300 pln co rok żeby tylko łatwiej go sprzedać. Jak będziesz miał na wszystko faktury z dobrych warsztatów to potem obniżysz cenę po prostu przyszłemu kupującemu i sprzedasz równie łatwo.

Od nowości jest w Twoich rękach? Bo jak tak to ma to sens, jeżeli to nie to tym bardziej szkoda inwestować, lepiej dobry warsztat + faktura.
@Mithrindil: Ja 2. od nowości, ale babka jeździła tylko do aso plus mam potwierdzenie od importera, więc przebieg się zdarza.
No nic, zastanowię się, a Citroen/Peugeot nie odwiedzę- za grosz rozumu taką kasę ściągać.