Wpis z mikrobloga

  • 5
@Reepo zawsze mam beke z ludzi, którzy piją żywca Zdrój za dwa złote, zamiast za tyle samo, a nawet mniej, kupić wodę mineralną. ten Żywiec Zdrój nie jest tyle samo wart co oaza z biedronki?
  • Odpowiedz
@Reepo: Ja mam spoko kranówkę i zdarza mi się nalać sobie przy znajomych do szklanki prosto z kranu - patrzą na mnie jak na szaleńca. Jak im mówię, że więcej testów wykonuje się na kranówce niż na tej w butelkach to kręcą tylko głową i trzymają się swoich przyzwyczajeń. Nie jestem eko-oszołomem, ale sprzedaż WODY w plastikowych butelkach mnie przeraża.
  • Odpowiedz
@Reepo: @banjo: przybyla avangarda znawcow wody. Jak rany, wczoraj sie urodzilisci, ze odkrywacie, iz swiadomosc przecietnego kknsumenta w sprawie nabywanych przez niego poduktow jest zerowa? Jakby tak nie bylo, to by ludzie nie kupowali badziewia w ladnym pappierku, ale tak jest.
  • Odpowiedz
@KlataJakUPirata: @piotreek88: Wykonują testy, ale na punkcie poboru, a nie u Ciebie w domu. Wiesz jak to wygląda z jakością rur. Do tego np. w Krakowie jak mieszkałem, to wody z kranów nie dało się pić. Wszystko zależy od miasta.

@hasek34: Saguaro Muszyńskie smakuje całkiem inaczej jak prawdziwa Muszynianka. To nie jest ten sam producent, choć butelki podobne. Saguaro jest rozlewane w Zubrzyku przez firmę Masspol. Byłem u nich na zakładzie i to taka popierdółka.
http://www.dlahandlu.pl/detal/wiadomosci/saguaro-muszynskie-jak-muszynianka-lidl-nie-widzi-problemu,67182.html

@Reepo: Też uważam, że to gówno. U nas się pija tylko Piwniczankę lub Muszyniankę. U nas w sklepach Piwniczanka kosztuje 1,40zł/1,5l, taniej od
  • Odpowiedz
@CyganskiKsiaze: raz w życiu miałem problemy przez picie surowej wody,

napiłem się takiej z ogólnodostępnych punktów poboru wody w Rzymie, rzygałem później jak kot. Po kranówce zarówno u siebie jak i u rodziców nic mi nie było
  • Odpowiedz
@Reepo: to prawda – Żywiec Zdrój faktycznie jest wodą źródlaną, a nie mineralną, co zresztą jest napisane na etykiecie. Dzięki swojej niskiej mineralizacji jest odpowiednia do picia na co dzień dla każdego, nawet dla tak szczególnych grup jak małe dzieci, w tym niemowlęta, oraz kobiety w ciąży. Więcej składników, nie zawsze znaczy lepiej. Wpływ, jaki wody mineralne (w tym te wysokozmineralizowane) mogą mieć na zdrowie, dla jednej osoby może być
  • Odpowiedz