Wpis z mikrobloga

@Godziu73: @wszystko_zajete_: popatrzcie na to z innej strony. Za 3 lata audi b7 się strasznie zestarzeje. W tym czasie za 25-30 tys będzie można kupić będzie b8, która będzie już ogarnięta mechanicznie. Kiedyś w124 był zbyt skomplikowany i awaryjny w stosunku beczki. Wybór b7 jest wtedy rozsądny, kiedy wiesz, że nie będziesz dokładał. Ale kto Ci to zagwarantuje, jak Audi jest awaryjne...
  • Odpowiedz
Czyli już prawie rok się buja ze sprzedażą tego auta ;)


@krootki: raczej nie, bo mam rss ustawiony na samochody z mojej okolicy od 5 miesięcy i szukam ciekawych ofert, tego nie widziałem, a niektóre widziałem po 10 razy, niektóre sprzedawały się po jednym dniu od wystawienia.. Ciekawe jest też to dlaczego sprzedaje po niecałym roku..
  • Odpowiedz
@wszystko_zajete_: Kilka rzeczy tu śmierdzi:
- przebieg to wiadomo, że "tradycyjny" czyli niższy niż 200 tysięcy
- pierwszy raz widzę, żeby do książki serwisowej ktoś wpisywał wartość usługi ;)
- faktura za rozrząd to faktura pro forma. Nic nie znaczy. Ktoś mógł taką fakturę wydrukować i zniszczyć bez księgowania bo taka usługa wcale nie musiała być wykonana
  • Odpowiedz
faktura za rozrząd to faktura pro forma. Nic nie znaczy. Ktoś mógł taką fakturę wydrukować i zniszczyć bez księgowania bo taka usługa wcale nie musiała być wykonana


@krootki: Na to ostanie nie zwróciłem uwagi, masz rację, plus dla Ciebie
  • Odpowiedz
@wszystko_zajete_: co do faktury za rozrzad. Ja bardzo dbam o swoj samochod. Szukam najlepszych mechanikow. Ostatnio mi gosc wymianial rozrzad na INA, czyl górna półka. Pytanie, czy chce fakturę ekstra za 150pln (czyli vat), czy kartonik z wymianą (uwzględniany przy gwarancji) wystarczy? Wziałem kartonik. Zaufajcie ludziom, bo jak bedziecie wszedzie podejrzliwi to moze wam sie rower uda kupic
  • Odpowiedz
Zaufajcie ludziom, bo jak bedziecie wszedzie podejrzliwi to moze wam sie rower uda kupic


@jaroslaw_madry: No niestety przy zakupie używanego auta i do tego sprowadzonego zaufanie to chyba ostatnia rzecz.
  • Odpowiedz
ale jeśli przebieg prawdziwy


@wszystko_zajete_: ręczy za przebieg w aucie, które ma kilka miesięcy XD

Jakby w moim aucie był robiony taki przebieg jak w tej audicy to dziś dobijałbym na liczniku 30k km a nie 100k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auto ma LEKKO 300k przebiegu, jak nie więcej...
  • Odpowiedz
@leesiuu: No wiesz wyjątki się zdarzają, ojca mercedes ma 270 tysięcy i 24 lata, z tymże ten przebieg jest rzeczywisty z prostego względu - od nowości w jednej rodzinie, teraz stoi co prawda od 3-4 lat jako 2 auto w domu do przewożenia gratów raz na miesiąc, jednak po mimo to takie rodzynki w kwaśnym cieście polskiego rynku motoryzacyjnego się zdarzają. Choć masz rację, niestety rzadko, tak rzadko, że aż
  • Odpowiedz
@leesiuu: No zderzak wymieniany jak nic - dobrze jak jak ktoś spojrzy chłodnym okiem :) :)
Poprzednie jego audi to było a6 więc raczej nie od niego ten zderzak... https://archiwum.allegro.pl/oferta/audi-a6-c5-lt-2-8-lt-quattro-lt-s-line-i6885869651.html
Btw zderzak który sprzedawał nie był połamany więc może wymieniał dla samej kosmetyki, tak jak felgi:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/felgi-16-5x100-5x114-3-et35-oryginalne-via-audi-i7011998799.html
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@poVLOGujmy: No wiem, przemyślałem to na chłodno i odpuszczam sobie ten samochód i pewnie w ogóle ten model, bo znalezienie czegoś sensownego graniczy z cudem - albo odpicowane gnioty albo ceny z kosmosu (tutaj akurat jedno i drugie:) ). Pewnie skończy się na jakimś Volviaczu, np takim https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v50-2-5t-220km-4x4-xenon-bezwypadkowy-oplacony-szwajcar-ID6zzW84.html Jestem umówiony na oględziny w sobotę...
  • Odpowiedz
ja mam a6 c6 3.2 FSI w pełnym wyposażeniu i będę za nią wolał 30.000 zł, a tu a4 bieda i 31? XD


@poVLOGujmy: 31 to oczywiscie przesada, ale akurat te 1,8 ogólnie trzyma cenę, bo jest i fajne i tanie w utrzymaniu, a takiego połączenia to ze świecą szukać. A6 3,2 oczywiście stoi 2 poziomy wyżej, ale koszty utrzymania zupełnie inne, stąd taki a nie inny poziom utraty wartości.
  • Odpowiedz
@poczekaj: nikt nie kupuje 3.2 z mysla, ze to mało pali czy tanio kosztuje :D ale frajdy z jazdy są zajebiste. Gdyby człowiek wstawił tu większe turbo, wtryski, do tego zrobił wydech, to spokojnie by wypluł 400/500 kuca, a wtedy to tylko zjeżdżać z drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz